Kryptomeny budú hrať dôležitú úlohu v medzinárodnom obchode Spojených arabských emirátov

Minister zahraničného obchodu Spojených arabských emirátov (SAE) Thani Al-Zeyoudi tvrdí, že kryptomeny budú hrať „hlavnú úlohu“ v obchode jeho krajiny.

od Simona

Newsletter news

Kryptomeny sú pre SAE veľmi dôležité

V rozhovore pre Bloomberg 20. januára vo švajčiarskom Davose – kde sa svetoví lídri stretli na Svetovom ekonomickom fóre 2023 – Al-Zeyoudi poskytol celý rad informácií týkajúcich sa obchodných partnerstiev SAE.

Minister uviedol, že „kryptomeny budú v budúcnosti hrať hlavnú úlohu v obchode SAE“, pričom zdôraznil, že regulácia tohto trhu je nevyhnutná.

Al-Zeyoudi ďalej vysvetlil, že Spojené arabské emiráty pracujú na svojom systéme regulácie kryptomien s cieľom urobiť z Perzského zálivu centrum blockchainového sveta.

„Začali sme pozývať niektoré spoločnosti do krajiny, aby spoločne navrhli riadnu správu a právny systém,“ povedal.

Všetko prichádza len týždeň po tom, čo vláda Spojených arabských emirátov uzákonila nové nariadenia, ktoré v podstate zabezpečujú, že subjekty zapojené do aktivít v oblasti kryptomien musia mať licenciu a musia byť schválené Úradom pre reguláciu virtuálnych aktív (VARA). Ak tak firmy neurobia, dostanú podľa nového zákona pokutu až do výšky 2,7 ​​milióna dolárov.

Kryptomeny

Zločinci sú všade!

Minister vlády Spojených arabských emirátov pre umelú inteligenciu a digitálnu ekonomiku, Omar Sultan Al Olama, ktorý sa tiež objavil v Davose, zase uviedol, že jeho krajina chce byť naďalej centrom kryptomien – napriek kolapsu FTX.

Nesúhlasil ani s tvrdením, že SAE sa stali miestom, ku ktorému utekajú blockchainoví zločinci.

„Zločinci nie sú viazaní na jednu národnosť a nemajú cieľ do ktorého utekajú,“ povedal.

Zdôraznil však, že vlády musia spolupracovať, aby zabránili takýmto typom porušovateľov zákona cestovať do zahraničia.

„Stretnete sa s nimi (t.j. zločincami) všade. Uvidíte ich na Bahamách, stretnete ich v New Yorku, Londýne a ako vlády musíme spolupracovať, a to aj s priemyslom, aby sme zabezpečili, že ak niekto urobí niečo zlé, nebude sa môcť pohnúť z jedného miesta na druhé,“ povedal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár