Kryptomeny nemajú žiadnu hodnotu produktu, hovorí Bill Gates

od Martin Tkáč

Americký programátor a podnikateľ, spoluzakladateľ Microsoft Corporation – Bill Gates – priznal, že do kryptomien zatiaľ neinvestoval. Prečo? Pretože rád investuje do vecí, ktoré majú „hodnotu produktu“ a digitálne aktíva do tejto kategórie nezapadajú.

Čo si myslí Bill Gates o kryptomenách?

Jeden z najbohatších ľudí na svete – Bill Gates – odpovedal na niekoľko zaujímavých otázok o AMA na Reddite. Na otázku, či sa angažuje na trhu s kryptomenami, miliardár odpovedal, že nevlastní žiadne digitálne aktíva. Prečo? Gates prezradil, že investuje iba do vecí s „hodnotou produktu“, ako sú napríklad spoločnosti, ktoré dokážu vytvoriť skvelé produkty, aby ospravedlnili svoju hodnotu.

Na druhej strane uviedol, že kryptomeny stoja len za to, „čo sa človek rozhodne za ne zaplatiť“. Podľa miliardára neprispievajú spoločnosti ako iné investície.

Začiatkom roku 2021 Gates predpovedal, že digitálne meny sa nakoniec stanú hlavnou formou platby. Na bitcoin však zaujal „neutrálny názor“ s tým, že nie je HODLer a ani ho nebude zaraďovať do užšieho výberu.

Krátko nato varoval ľudí, aby boli pri investovaní do BTC veľmi opatrní, pretože môžu utrpieť vážne finančné straty. Všetkým, ktorí majú menej peňazí ako Elon Musk, tiež odporučil, aby boli pri vstupe do sveta digitálnych aktív opatrní. To teraz znamená doslova každého človeka, pretože generálny riaditeľ spoločnosti Tesla je najbohatším mužom na svete.

bill gates a bitcoin

Čo si myslia ostatní miliardári?

Na rozdiel od Gatesovho skepticizmu existuje veľa významných investorov a obchodníkov, ktorí majú záujem používať BTC a často ho chvália ako skvelý investičný nástroj.

Takýmto príkladom je jeden z vynálezcov spoločnosti Apple – Steve Wozniak. Minulý rok v lete vyhlásil, že popredné digitálne aktívum je lepšie ako zlato, pričom ho nazval „matematickým zázrakom“.

Orlando Bravo – známy ako prvorodený miliardár Portorika – je tiež veľmi optimistický, pokiaľ ide o BTC. Klasifikoval to ako „úžasný“ majetok, ktorý „zostane navždy“. Mladých ľudí podľa neho láka jeho decentralizovaný charakter, keďže si na ňom v budúcnosti môžu vytvoriť finančnú sieť.

Za zmienku stojí aj Bill Miller, ktorý je aj napriek nedávnemu prepadu trhu stále zástancom BTC. Minulý týždeň povedal, že hodnota je „poistenie proti finančnej katastrofe“ a jej hodnota je spôsobená tým, že „vláda sa jej nemôže dotknúť“.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár