Odborníci sa domnievajú, že kryptomeny nepomôžu Rusku obísť sankcie

Kryptomeny na Ruskej burze?

od Martin

Moskovská burza je tým správnym miestom na obchodovanie s kryptomenami, hovorí Anatolij Aksakov, šéf Ruskej bankovej asociácie a finančného výboru Štátnej dumy.

NEWSLETTER okrypte.sk
Anatolij Aksakov a kryptomeny na moskovskej burze

V Rusku prebieha diskusia o regulácii kryptomien. Teraz sa slova ujal Anatolij Aksakov, šéf Ruskej bankovej asociácie a finančného výboru Štátnej dumy. Domnieva sa, že moskovská burza cenných papierov (MOEX) by bola dobrým miestom pre takéto aktíva.

Počas tlačovej konferencie Aksakov zdôraznil dôležitosť vytvorenia burzy kryptomien v Rusku, ktorá by fungovala v súlade s prísnymi požiadavkami ruskej centrálnej banky. Dodal, že MOEX pravdepodobne urobí najlepšiu možnú prácu spustením vlastného oddelenia obchodovania s kryptomenami, pretože bude plne dodržiavať odporúčania Bank of Russia.

Toto oddelenie, ktoré bude fungovať ako súčasť rešpektovanej dlhodobo etablovanej organizácie a bude tiež veľmi zapojené do aktívnych interakcií s centrálnou bankou – odvedie skvelú prácu pri manipulácii s operáciami s kryptomenami,

-poznamenal Aksakow.

Tieto slová sú vyslovené vo zvláštnom okamihu. MOEX práve oznámil, že sa plánuje postaviť proti sankciám EÚ uvaleným na Národný depozitár pre zúčtovanie a bude sa snažiť chrániť záujmy ruských investorov. Burza, podobne ako mnoho iných ruských subjektov sa stala terčom medzinárodných sankcií zameraných na krajinu po tom, čo Moskva napadla Ukrajinu.

kryptomeny Anatolij Aksakov

Iné burzy sú otvorené aj pre kryptomeny

Stojí za to dodať, že niektorí európski prevádzkovatelia búrz, ako napríklad Deutsche Boerse, už spustili špecializované oddelenia pre digitálne aktíva, v ktorých sa nachádza množstvo investičných produktov v oblasti kryptomien.

Zároveň je zaujímavé, že Ruská banka sa predtým ostro postavila proti otvoreniu miestnej regulovanej platformy na obchodovanie s kryptomenami.

„Kryptomeny by sa nemali obchodovať na organizovaných trhoch, pretože tieto aktíva sú príliš volatilné a príliš rizikové pre potenciálnych investorov,“ povedala minulý mesiac guvernérka Bank of Russia Elvira Nabiullina. Viceprezident banky minulý rok povedal, že Rusko povolí obchodovanie s kryptomenami, ale len cez zahraničné obchodné platformy, ako je Binance.

Rusi môžu chcieť dnes investovať do kryptomien aj v dôsledku západných sankcií. Bitcoiny im umožňujú napríklad zahraničné platby. Okrem toho je rubeľ infikovaný výraznými výkyvmi výmenného kurzu v ére vojny.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár