Kryptomeny musia vzrásť 5-10 krát, aby sa stali ochranou proti inflácii, hovorí generálny riaditeľ Coinbase

od Simona

Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong sa podelil o svoj názor na trh s kryptomenami vzhľadom na niekoľkomesačný prepad a vyhliadky na rozvoj spoločnosti. Vyjadril sa tiež k teórii Raya Dalia nazvanej „The Changing World Order“ a povedal, že ak bude adopcia kryptomien naďalej rásť, nový svetový poriadok by sa mohol točiť okolo decentralizovaného Západu, ktorý bude konkurovať centralizovanému Východu.

NEWSLETTER okrypte.sk

Kryptomeny ako zabezpečenie

Armstrong začal porovnaním súčasného medvedieho trhu s predchádzajúcimi. Tentoraz podľa neho vykazuje úplne iné črty. V prvom rade, kryptomeny majú teraz oveľa viac využití ako v predchádzajúcich cykloch. Navyše tu ešte neboli také veľké prepady ako predtým.

Armstrong pripisoval zmenu stavu cyklu čiastočne makroekonomickému prostrediu. Ako tvrdí, prehĺbilo to pokles kryptomien. Investori ich považovali za rizikové aktíva podobné technologickým akciám.

Generálny riaditeľ Coinbase sa tiež domnieva, že celková trhová kapitalizácia kryptomien sa musí pravdepodobne zvýšiť 5-10 krát, aby bola táto trieda aktív zárukou proti inflácii.

Generálny riaditeľ uviedol, že jeho spoločnosť sa počas poklesu zameria na inovácie a vývoj produktov. Burza bude okrem iného pracovať na vylepšenej, decentralizovanej peňaženke, ktorá ponúka nielen obchodné funkcie, ale obsahuje aj súbor ďalších funkcií, ako je osobná identita, profilová stránka a hodnotenie reputácie.

Okrem finančných funkcií môže byť peňaženka aj sociálnou platformou. Bude obsahovať sociálne kanály a statusy. Navyše s jeho pomocou mohli umelci a hudobníci prezentovať svoje diela. Podľa Armstronga všestranné aspekty peňaženky superaplikácií demonštrujú, prečo je Web 3.0 ďalšou generáciou internetu.

bitcoin rast

Decentralizovaný západ verzus centralizovaný východ

Ray Dalio, známy manažér hedžových fondov, raz uviedol, že súčasný svetový poriadok, ktorému dominuje Amerika sa pravdepodobne zmení s rastúcimi výzvami zo strany rozvojových krajín, ako je Čína.

Armstrong pripustil, že USA boli na pokraji kolapsu, ale povedal, že nový svetový poriadok nemusí byť „centrálny na krajinu“.

Hovorí, že decentralizovaný menový systém s BTC ako svetovou rezervnou menou by mohol oživiť západnú pologuľu. Dodal, že ak sa Západ nepohne, Čína by jedného dňa mohla prinútiť juan nahradiť dolár.

„Kryptomeny ponúkajú skutočne presvedčivú alternatívu k západu a západným hodnotám, aby v podstate prijali decentralizáciu ako nový svetový poriadok, pretože inak by sa čínsky jüan mohol stať novou svetovou rezervnou menou…  A tak môže byť v skutočnosti prospešné mať decentralizovaný Západ, ktorý bude súťažiť s centralizovaným Východom.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár