Veľká časť ľudí na trhu s kryptomenami do nej investuje bez potrebných znalostí

Až 15 % Severoameričanov pred investíciou do kryptomien nehľadá žiadne informácie o BTC. Vyplýva to z novej štúdie burzy Bybit a Toluny.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Investujú do kryptomien, hoci o nich nevedia

Výsledky štúdie sú zaujímavé. Zistilo sa, že až 64 % Severoameričanov strávi pred investovaním do tejto triedy aktív menej ako dve hodiny čítaním o kryptomenách alebo vôbec.

Osoby vo veku 56 – 64 rokov sú opatrnejší – zameriavajú sa na technické faktory a skúmajú trh niekoľko dní pred vstupom naň.

Takmer 50 % severoamerických respondentov uviedlo, že sa stali HODLermi už po niekoľkých hodinách vyhodnocovania výhod a nevýhod BTC a 15 % uviedlo, že sa úplne spoliehajú na recenzie a rady od priateľov na sociálnych sieťach.

Mladšie generácie častejšie zanedbávajú vzdelávací proces ako starší ľudia. Len 33 % generácie X a 47 % boomerov strávi aspoň niekoľko dní čítaním o kryptomenách pred vstupom na trh.

Štúdia ďalej odhalila, že viac ako 1 700 účastníkov si už zakúpilo digitálne aktíva. 50 % nevidí zvýšené regulačné normy ako problém a 25 % by podporilo zvýšený dohľad nad centralizovanými burzami, aby získali dodatočnú ochranu svojich investícií.

Zdá sa, že overenie Know Your Customer má malý vplyv na používateľov pri výbere platformy na nákup kryptomien. Len 21 % by si zvolilo systém obchodovania s digitálnymi aktívami, ktorý nevyžaduje overenie identity.

CEX lepšie ako banky

Analýza ukázala, že investori do kryptomien dôverujú centralizovaným burzám viac ako tradičným bankám, poskytovateľom internetových služieb alebo miestnym vládam. Stojí za zmienku, že dokonca aj zástancovia DeFi kladú vysoké hodnotenie dôveryhodnosti, pokiaľ ide o model CEX.

Takéto platformy sa dostali do centra pozornosti po zániku FTX. Mnohé takéto spoločnosti prezentovali svojim zákazníkom tzv. dôkaz o rezervách, aby im ukázali, že nemajú problémy s likviditou. Napriek tomu značný počet investorov presunul svoje aktíva do svojich portfólií a vyplatil ich v priebehu týždňov po neslávne známom krachu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár