Kryptomeny by sa mohli dostať do nesprávnych rúk, ak nebudú regulované

od Martin Tkáč

Narendra Modi, indický premiér vyzval ostatné štáty, aby spolupracovali a navrhli komplexný regulačný rámec pre kryptomeny. Bez regulácie možno podľa neho digitálne aktíva využívať nelegálne a môžu dokonca rozmaznať mladé generácie.

Úpravy sú potrebné

Počas svojho prejavu na dialógu v Sydney líder Indie zdôraznil dôležitosť implementácie regulačnej politiky v odvetví digitálnych aktív. Uviedol, že proces by mal zahŕňať krajiny s demokratickými víziami ako India, Austrália a ďalšie v indicko-pacifickom regióne.

Na vyriešení tohto problému musia podľa neho vzájomne spolupracovať.

Modiho komentáre sa zamerali najmä na bitcoiny. Predpokladal, že bez potrebnej regulácie by mnohí zločinci naďalej používali základnú kryptomenu vo svojich nelegálnych aktivitách. Aby toho nebolo málo, nedostatok pravidiel nám môže „pokaziť aj mladosť“.

Indický premiér vo svojom prejave zhrnul:

Ocitli sme sa v historickej chvíli voľby, či všetky úžasné technologické sily nášho storočia budú nástrojmi spolupráce alebo konfliktu.

Druhá najľudnatejšia krajina sveta je na dobrej ceste zaviesť takéto nariadenia. Indická vláda dokonca zvažuje, že bude s kryptomenami zaobchádzať ako s triedou aktív.

Ide o úplný zvrat, keďže úrady plánovali začiatkom tohto roka úplne zakázať obchodovanie s kryptomenami. Okrem toho chceli schváliť zákon, ktorým by sa skladovanie, ťažba a obchodovanie s kryptomenami stalo zločinom.

India môže spustiť CBDC budúci rok

Agentúra Reuters nedávno odhalila, že CBDC ázijskej krajiny môže uzrieť svetlo sveta v prvom štvrťroku 2022. P. Vasudevan, generálny riaditeľ Reserve Bank of India (RBI), povedal:

Tuším sa niekde hovorilo, že pilot by mohol byť spustený minimálne do prvého štvrťroka budúceho roka. Takže sme k tomu naklonení.

Začiatkom tohto roka Shaktikanta Das, guvernér RBI vzbudil nádej, že India by mohla začať testovať CBDC do konca tohto roka. Vasudevan však povedal, že navrhnúť takýto finančný produkt nie je ľahká úloha a s jeho spustením by ste sa nemali ponáhľať:

Pracujeme na tom a pozeráme sa na rôzne problémy a nuansy súvisiace s CBDC. Nie je jednoduché povedať, že CBDC by mohlo začať platiť už zajtra.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár