Kryptomenové burzy v Indii sa zameriavajú na jednoduché použitie pre prilákanie investorov

od Martin Tkáč

Jednoduchosť používania mnohých búrz kryptomien v Indii priťahuje mladých ľudí z tejto krajiny, aby investovali do digitálnych aktív.

Podľa správy agentúry Reuters k nárastu investovania do kryptomien v Indii napomáhajú kryptomenové burzy, ktoré používateľom maximálne uľahčujú obchodovanie.

V článku sa píše:

Je jednoduchšie a rýchlejšie kúpiť si bitcoiny, ethereum a dogecoiny v Indii, ako si objednať pizzu z aplikácie na donášku jedla na Zomato… Takto startupy priťahujú ďalšiu generáciu investorov v krajine.

CoinSwitch Kuber burzový agregátor

Článok hodnotí burzový agregátor CoinSwitch Kuber. Nedávno dosiahol hodnotu 2 miliardy USD po kole financovania vedenom Andreessenom Horowitzom, Sequoia a Coinbase.Približne 70% jeho používateľov po prvýkrát investuje do finančných aktív. A priemerný vek je 25 rokov, čo je asi o desaťročie menej ako priemerní obchodníci s kryptomenami v USA. Títo mladí investori sú hlavnou hnacou silou rastu kryptomien v Indii.

Napriek požadovaniu overenia identity sa CoinSwitch snaží urýchliť tento zvyčajne únavný proces pre potenciálnych klientov. Noví používatelia môžu zvyčajne odoslať základné požiadavky na identitu, ako je daňové číslo a selfie, do piatich minút.

Po tomto procese je minimálna suma transakcie na burze 100 rupií alebo 1,30 USD. Dokonca umožňuje ľuďom s najskromnejšími finančnými prostriedkami obchodovať viac ako 80 rôznych kryptomien. Toto úsilie umožnilo CoinSwitch nazhromaždiť 12 miliónov používateľov za posledných 18 mesiacov.

Návykové obchodovanie s kryptomenami

Ak odhliadneme od podobných snáh iných búrz, volatilná povaha kryptomien spôsobuje, že obchodovanie s nimi je vo svojej podstate návykovejšie. Kvôli divokým cenovým výkyvom majú obchodníci s kryptomenami väčšiu pravdepodobnosť, že budú kontrolovať svoje portfóliá častejšie ako priemerní finanční obchodníci.

CoinSwitch a ďalšie burzy dúfajú, že túto príťažlivosť využijú prechodom na tradičnejšie regulované produkty. Keďže iné tradičnejšie obchodné platformy, ako je Robinhood, zaznamenali nárast používateľov po zavedení kryptomien, prebiehajú výhodu o to, kto bude ďalšou skvelou finančnou super aplikáciou.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay,com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár