Kryptomena priaznivcov Donalda Trumpa sa objavila na trhu

od Martin Tkáč

Na trhu s kryptomenami sa objavila nová mena. Reč je o magacoine, ktorý bol vytvorený na podporu kandidátov spojených s Donaldom Trumpom vo voľbách. Začiatok projektu sa však skončil istým rozpakom.

Magacoin – kryptomena pre priaznivcov Trumpa

Začnime však popisom novej mince. Kryptomena dostala názov magacoin podľa volebného hesla bývalého prezidenta Trumpa: „Urobte Ameriku opäť skvelou“. Tento projekt „vytvorili americkí konzervatívci z frustrácie z prehier pre voľby“ a „z dôvodu snahy bojovať podporovaním kandidátov na MAGA v roku 2022 a neskôr“.

Na webe magacoinu sa zaregistrovalo viac ako 1 000 ľudí, môžeme predpokladať, že hlavne priaznivci Trumpa a Republikánskej strany.

Tvorca projektu, predajca ojazdených vozidiel Marc Zelinka, údajne vlastní 2 milióny mincí. Pri tejto príležitosti spolupracuje s Reilly O’Neal.

Zásoba skončila. Ako sa dozvedáme, bolo vytvorených 75 miliónov magacoinov, ktoré zastupujú 75 miliónov voličov, ktorí boli údajne „pozbavení hlasovacích práv 3. novembra 2020“, čo je čas amerických volieb. V rámci druhého menovaného Trump prehral boj o Biely dom s demokratom Joeom Bidenom. Prívrženci Trumpa tvrdia, že voľby boli zmanipulované.

Projekt ponúka 100 magacoinov každému, kto sa zaregistruje na webovej stránke projektu.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár