Kryptomena Arsenalu porušuje zákon, tvrdí britský regulátor reklamy

od Martin Tkáč

Britský úrad pre reklamné štandardy zistil, že anglický futbalový klub Arsenal porušil pravidlá reklamy. Porušenia sa týkajú príspevku na oficiálnom webe klubu a webe Meta.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Podľa British Advertising Standards Authority (ASA) anglický futbalový klub Arsenal porušil pravidlá reklamy propagáciou tokenu kryptomeny medzi fanúšikov. Token pre fanúšikov Arsenalu bol podľa regulujúcej organizácie nesprávne propagovaný prostredníctvom webovej stránky a príspevku Meta.

Najmä futbalový klub podľa ASA „nedokázal ilustrovať riziko investície“ a „nemôže sa znova objaviť v podobe, na ktorú sa sťažoval“. Arsenal uviedol, že existuje finančné riziko, a že prípad preverí nezávisle.

Token fanúšika Arsenalu má ticker $ AFC. ASA uviedla, že porušenia súviseli s propagáciou $ AFC na oficiálnej stránke Arsenalu a na klubovej stránke Meta. ASA uviedla, že v týchto dvoch príspevkoch boli problémy s nezodpovednosťou a zavádzaním divákov.
Jedným z kľúčových vyhlásení bolo, že futbalové kluby musia jasne informovať divákov, že tokeny fanúšikov sú aktíva kryptomien, a tiež povedať, že:

Hodnota investícií do kryptomenových aktív bola nestála a kryptomenové aktíva boli neregulované.

Spojené kráľovstvo je veľmi opatrné, pokiaľ ide o kryptomeny a súvisiace reklamy v krajine. ASA pred týždňom zakázala niekoľko reklám a vydala červené upozornenie na reklamy na kryptomeny.

Majk Spirit NFT

Klubové žetóny sú mimoriadne obľúbené

Šport bol dlho vnímaný ako odvetvie, v ktorom majú kryptomenové aktíva veľkú hodnotu. Využíva kolektívneho ducha fanúšikov tímov a môže byť veľkým prínosom pre tých, ktorí urputne podporujú svoje kluby alebo tímy. Žetóny fanúšikov priniesli futbalovým klubom už milióny.

Anglická Premier League, NBA a MLS sa pokúsili zaviesť kryptomeny do svojich značiek. Niekoľko futbalových klubov, od Barcelony po Juventus, tiež vydalo svoje žetóny. Mnohé z nich boli vydané prostredníctvom športovej kryptomenovej platformy Socios.

Je nepravdepodobné, že sa na žetóny fanúšikov zabudne. Budú sa len zvyšovať, ak vôbec, ale niet pochýb o tom, že regulátori začnú presadzovať pravidlá a obmedzenia.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár