„Kráľ dlhopisov“ tvrdí, že BTC klesne pod 23 000 dolárov

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Doubleline Capital Jeffrey Gundlach, tiež známy ako „kráľ dlhopisov“, predpovedá, že cena bitcoinu klesne pod 23 000 dolárov. „Graf bitcoinu vyzerá momentálne pekne strašidelne,“ uviedol a dodal, že „vyzerá to ako obrovský top s hlavou a ramenami.“

Gundlach hovoril o bitcoinoch a americkom dolári v rozhovore pre CNBC

Gundlach je generálnym riaditeľom spoločnosti Doubleline Capital, ktorá k 31. marcu spravovala aktíva v hodnote viac ako 135 miliárd dolárov. Niekedy sa o ňom hovorí ako o „kráľovi dlhopisov“. V roku 2011 sa objavila Barronova obálka. O dva roky neskôr ho inštitucionálny investor vyhlásil za „peňažného manažéra roka“ a agentúra Bloomberg Markets ho označila za jedného z „päťdesiatich najvplyvnejších“ finančníkov v rokoch 2012, 2015 a 2016. Podľa Forbesu teraz dosahuje majetok Gundlachu 2,2 miliardy dolárov.

Pre fanúšikov BTC bohužiaľ, neexistujú dobré správy.

Graf bitcoinu vyzerá momentálne dosť strašidelne. Výrazne poklesol zo 60 000 dolárov na zhruba 31 500 dolárov a podľa neho to vyzerá ako obrovský vrch hlavy a ramien. Nie som veľkým fanúšikom topov s hlavou a ramenami, ale tento vyzerá dosť presvedčivo. Samozrejme, bolo príliš skoro klesnúť na zhruba 23 000 dolárov, ale mám pocit, že si opäť budete môcť kúpiť za menej ako 23 000 dolárov, “dodal.

 

Gundlach sa vyjadril aj k ďalším investíciám. Zlato si podľa neho vedie zle.

„Dolár bol v posledných týždňoch mierne stabilnejší a bude v tom pokračovať,“ dodal.Dolár vyzerá v krátkodobom horizonte silno. Z dlhodobého hľadiska je dolár odsúdený na zánik, vysvetlil.

Ochrana pred infláciou

Za zmienku stojí, že ani Gundlach nie je odporcom BTC. Vlani v novembri uviedol, že bitcoiny a zlato sú dobrým zaistením proti inflácii. Okrem toho predpovedal, že akciový trh „silno skolabuje“ do 18 mesiacov.

„Keď príde ďalší veľký krach, myslím si, že USA budú v skutočnosti najhorším trhom, a to bude mať veľa spoločného s oslabením dolára,“ dodal.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár