Kraken zmrazil fondy FTX

Kraken uviedol, že na svojej platforme zmrazil finančné prostriedky, ktoré môžu súvisieť s FTX a Alamedou.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Kraken zmrazil prostriedky FTX

Americká kryptomenová burza Kraken zmrazila finančné prostriedky súvisiace so „skupinou FTX, Alameda Research a ich správou“, ktoré boli na jej platforme.

V príspevku z 13. novembra Kraken uviedol, že účty boli zmrazené na ochranu záujmov veriteľov FTX. Spoločnosť dodala, že sama si „udržiava plné rezervy“ a finančné prostriedky ostatných používateľov nie sú ohrozené.

Hovorca spoločnosti Kraken pre Cointelegraph povedal, že spoločnosť „monitoruje nedávny vývoj týkajúci sa majetku FTX“ a je „v kontakte s orgánmi činnými v trestnom konaní“.

Problémy s FTX

Zmrazenie účtov na Krakene prichádza po tom, čo kryptomenová burza FTX 11. novembra oznámila, že skupina FTX pozostávajúca z približne 130 spoločností vrátane obchodnej spoločnosti Alameda Research vyhlásila bankrot. Jej zakladateľ Sam Bankman-Fried v rovnakom čase odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa. Je to pod dohľadom bahamských služieb. O všetkom sme podrobnejšie písali tu.

Okrem toho došlo k hackerskému útoku na FTX. V dôsledku toho bolo z platformy stiahnutých viac ako 600 miliónov USD v tokenoch založených na rôznych sieťach.

To však nie je všetko. V súčasnosti má FTX sídlo na Bahamách. Národný regulátor cenných papierov 10. novembra zmrazil aktíva FTX Digital Markets – bahamskej dcérskej spoločnosti burzy – a jej „pridružených spoločností“. Komisia pre cenné papiere vo vyhlásení z 12. novembra dôrazne odmietla vyhlásenie FTX z 11. novembra, ktoré naznačovalo, že burza dostala pokyn od „bahamskej centrály a regulátorov“, aby uľahčila výber prostriedkov od bahamských investorov.

Komisia by vás chcela informovať, že nepovolila ani nenariadila spoločnosti FTX Digital Markets, Ltd., aby uprednostnila výbery pre bahamských zákazníkov

– čítame vo vyhlásení.

Komisia za žiadnych okolností nebude tolerovať preferenčné zaobchádzanie so žiadnym investorom alebo klientom FTX Digital Markets Ltd.

– dodal.

FTX je v súčasnosti tiež vyšetrovaná Kráľovskou políciou na Bahamách pre možné trestné činy.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár