Kongresmanka Anna Eshoo chce zlepšiť plánované regulácie trhu s kryptomenami

od Martin Tkáč

Kalifornská kongresmanka Anna Eshoo vyzvala Snemovňu reprezentantov, aby v kontroverznom zákone o infraštruktúre nanovo definovala makléra kryptomien.

Anna Eshoo: Plánované predpisy je potrebné zlepšiť

Aktuálne bol návrh zákona predložený Snemovni reprezentantov. Tam na tom majú pracovať politici z Republikánskej strany a Demokratickej strany.

Kongresmanka Anna Eshoo napísala 12. augusta list prezidentke Snemovne reprezentantov USA Nancy Pelosiovej.

Dnes som naliehala na hovorcu Pelosiho, aby zmenil a doplnil jazyk makléra kryptomien v návrhu zákona o infraštruktúre Senátu.

Legislatíva ukladá nové požiadavky na ohlasovanie baníkom, validátorom a vývojárom peňaženiek, ktorí by neboli schopní tieto požiadavky splniť

V ňom vyzvala Pelosi, aby zmenila definíciu brokera pre kryptomeny v kontroverznom zákone o infraštruktúre. Eshoo hovorí, že baníci, validátori a výrobcovia peňaženiek nebudú schopní splniť požiadavky na vykazovanie pri väčších prevodoch kryptomeny.

Pripomeňme, že návrh zákona definuje „maklérov“, ktorí musia tieto transakcie hlásiť službe Internal Revenue Service, ako „každú osobu, ktorá je zodpovedná za pravidelné poskytovanie akejkoľvek služby digitálneho prevodu majetku v mene inej osoby“.

Anna Eshoo je jednou z amerických političiek, ako sú senátori Pat Toomey, Cynthia Lummis a Ron Wyden, ktorí tvrdia, že baníci, validátori siete, vývojári softvéru a výrobcovia hardvéru by nemali spadať do tejto širokej kategórie.

V liste uviedla:

V decentralizovanom systéme kryptomien tieto osoby a subjekty nevedia, kto sú kupujúci a predávajúci, a neboli by schopné splniť požiadavky brokera.

Konečná podoba zákona

Na konečnú podobu aktu si ešte pár mesiacov počkáme. Parlament o nej bude pravdepodobne rokovať koncom tohto roka.

Ďalší americký politik, kongresman Tom Emmer, poslal v pondelok list ďalším kongresmanom, v ktorom žiadal aktualizáciu definície makléra kryptomeny.

Vykazovanie daní z kryptomien je dôležité, ale musí byť vykonané správne. Musíme uprednostniť revíziu tejto definície, aby sme jasne vylúčili sprostredkovateľov, ktorí nie sú zodpovední za blockchain, a zaistiť ochranu občianskych slobôd – napísal v dokumente.

Návrh zákona bude pravdepodobne prijatý v tej či onej forme o niekoľko mesiacov. Potom pôjde k stolu prezidenta Joe Bidena, ktorý ho bude musieť podpísať. Potom zistíme, aké sú skutočné ciele administratívy USA vo vzťahu k trhu s bitcoinmi.

zdroj: bitcoin.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár