Kongresman Tom Emmer požaduje právnu čistotu digitálneho obsahu

od Martin Tkáč

Cieľom zákona Security Clarity Act, nového zákona o kryptomene v USA, je znížiť regulačné zaťaženie blockchainovej technológie. Za ním okrem iného stojí Kongresman Tom Emmer, ktorý chce poskytnúť investorom a podnikateľom úplnú právnu transparentnosť, pokiaľ ide o digitálne aktíva.

Tom Emmer pripravil zmenu zameranú na kryptomenu

Zástupcovia Kongresu USA predstavili 15. júla zákon, ktorý má trhu poskytnúť jasné definície aktív, napríklad digitálnych tokenov.

Tento zákon, známy ako zákon o bezpečnostnej jasnosti, zaviedli do legislatívy Tom Emmer, Darren Soto a Ro Khann. Ich účel je jasný. Predefinovanie pojmu používaného viac ako 75 rokov Status každého aktíva predávaného ako „investičná zmluva“ by sa stal „aktívom investičnej zmluvy“.

Nerozumné nariadenia

Emmer je veľmi kritický voči súčasnému americkému zákonu o kryptomene. Neskrýva, že ich považuje za „nerozumné“. Verí, že „federálne zákony o cenných papieroch by sa mali vzťahovať na transakcie, ktoré zahŕňajú aj predaj tokenov založených na blockchaine. Dodal, že „táto nejasnosť je škodlivá pre americké inovácie“. Zdôraznil, že „regulačná neistota brzdila vývoj blockchainovej technológie“. Vďaka tomu sa už mnoho amerických spoločností na tomto trhu presťahovalo do zahraničia.

Za posledných pár rokov som mal to šťastie, že som stretol veľa skvelých inovátorov na trhu s kryptomenami a blockchainmi. Počas našej diskusie sa často hovorilo o tom, že chcú rozvíjať svoje predstavy o kryptomenách a blockchaine práve tu v Spojených štátoch. Nerobia to však kvôli neustálej neistote súvisiacej s reguláciou kryptomeny, vysvetlil.

Prijatie nového zákona by zjavne mohlo rozptýliť všetky právne pochybnosti týkajúce sa blockchainu a kryptomien.

Je zaujímavé, že vydanie prichádza deň po tom, čo predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell hovoril pred Snemovňou reprezentantov o potrebe sprísniť pravidlá stablecoinu. To ukazuje, že USA si stále nie je istá, akým smerom sa majú uberať: či už hackujú kryptomeny alebo liberalizujú svoje zákony. Odpoveď na túto druhú sa pravdepodobne dozvieme už čoskoro.

Samozrejme vás budeme hneď informovať.

zdroj: decrypt.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár