Kongresman Byron Donalds chce v rámci dôchodkových plánov uľahčiť investovanie do BTC

Kongresman Byron Donalds chce v rámci dôchodkových plánov uľahčiť investovanie do BTC

od Martin

Republikánsky kongresman Byron Donalds predstavil v piatok Snemovni reprezentantov USA zákon o finančnej slobode. To má zabrániť ministerstvu práce v obmedzovaní typov investícií, ktoré môžu byť zahrnuté do dôchodkových plánov. Politik pri tejto príležitosti zaútočil na súčasné americké úrady a Bidenovu administratívu.

Byron Donalds a zákon o finančnej slobode

Zákon o finančnej slobode bol zavedený do legislatívneho okruhu ako reakcia na správu amerického ministerstva práce (DOL), ktorá namietala proti zahrnutiu kryptomien do dôchodkových plánov. Správa bezpečnosti zamestnaneckých výhod ministerstva „očakáva, že sa uskutoční vyšetrovací program zameraný na plány ponúkajúce investície účastníkov do kryptomien a súvisiacich produktov a podnikne príslušné kroky na ochranu záujmov účastníkov plánu a príjemcov v súvislosti s týmito investíciami“.

Správa DOL vyvolala reakciu spoločnosti Fidelity Investments. Finančný gigant požiadal DOL o vysvetlenie detailov správy. O dva týždne neskôr sa Fidelity pripojila k niekoľkým menším finančným spoločnostiam, ktoré ponúkajú bitcoiny držiteľom dôchodkového plánu.

V tomto konkrétnom prípade ide o typ plánu dôchodkového sporenia 401 (k) (pomenovaný podľa pododdielu daňového zákona USA), ktorý umožňuje zamestnancom odkladať si nezdaniteľnú časť mzdy na svoje osobné dôchodkové účty.

Byron Donalds

Proti zákazu je aj senátor Tommy Tuberville.

Či už veríte alebo neveríte v dlhodobé ekonomické vyhliadky kryptomien, malo by byť na vás, aby ste si vybrali, kam investujete svoje úspory na dôchodok, nie na vláde,“ uviedla CNBC.

V tlačovej správe na Twitteri oznamujúcej uvedenie jeho zákona do legislatívneho okruhu Donalds uviedol, že DOL obmedzuje výber investorov na ich dôchodkových účtoch a charakterizoval administratívu Joea Bidena ako vyvíjajúcu „ďalekosiahle snahy o centralizáciu moci v Washington“, vrátane.

tweet

Tieto dôchodkové plány majú v USA veľký význam. Už v roku 2011 bolo približne 60 % amerických domácností blízko dôchodkového veku s dôchodkovým plánom 401 (k). V rámci tohto plánu môže zamestnanec začať čerpať finančné prostriedky, keď dosiahne vek 59 rokov a 6 mesiacov.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár