Komunita kryptomien pomáha Ukrajine. Binance spúšťa darcovskú stránku a venuje 10 miliónov dolárov

Komunita kryptomien pomáha Ukrajine. Binance spúšťa darcovskú stránku a venuje 10 miliónov dolárov

Komunita kryptomien sa mobilizuje ako nikdy predtým. Cieľ? Pomoc Ukrajine počas ruskej invázie.

od Martin

Kryptomeny zachraňujú Ukrajinu

Kryptomeny sa stali preferovanou metódou získavania finančných prostriedkov a darcovstva. Dokonca sa stalo, že ukrajinská vláda požiadala o pomoc komunitu okolo blockchain technológie. V sobotu podpredseda vlády a minister pre digitálnu transformáciu Mykhailo Fedorov uviedol na Twitteri tri adresy na darovanie v kryptomenách (BTC, ETH, USDT).

Stojte pri ukrajinskom ľude
Teraz prijímame dary kryptomien. Ethereum. Bitcoin a Tether (USDTtrc20)

BTC – 357a3So9CbsNfBBgFYACGvxxS6tMaDoa1P

ETH – 0x165CD37b4C644C2921454429E7F9358d18A45e14

USDT (trc20) – TEFccmfQ38cZS1DTZVhsxKVDckA8Y6VfCy

V nedeľu tiež vyzval kryptomenové burzy, aby blokovali ruských používateľov.

Žiadam všetky hlavné burzy s kryptomenami, aby zablokovali adresy ruských používateľov. Kľúčom je zmraziť nielen adresy spojené s ruskými a bieloruskými politikmi, ale aj sabotovať bežných používateľov

Komunita kryptomien reaguje na výzvu

Komunita reagovala na žiadosti. Od ruskej invázie minulý týždeň dostala Ukrajina takmer 19 miliónov dolárov v digitálnych aktívach.

Agentúra Reuters uviedla, že fanúšikovia kryptomien darovali celkovo 8 miliónov dolárov v digitálnych menách na dobrú vec. Elliptic, spoločnosť zaoberajúca sa analýzou blockchainu, však tvrdí, že v skutočnosti bolo zaplatených až 18,9 milióna dolárov.

Bitcoiny tvoria viac ako polovicu (56,4 %) z tohto množstva. Na druhom mieste sa umiestnilo ethereum (31,8 %). 10,9 % tvoria stablecoiny a menej ako jedno percento rôzne altcoiny.

Najväčšia svetová kryptomenová burza Binance sa zapojila do akcie a darovala Ukrajine až 10 miliónov dolárov v kryptomenách.

Spoločnosť napísala 27. februára:

Dar sa rozdelí medzi hlavné medzivládne a neziskové organizácie, ktoré už fungujú, vrátane UNICEF, UNHCR, Agentúry OSN pre utečencov, iSans a nadácie Člověk v tiesni.

Kampaň Binance sa zameriava na pomoc „deťom a rodinám na Ukrajine a v susedných krajinách“, ktoré utrpeli v dôsledku nepriateľských akcií.

Binance pri tejto príležitosti vytvorila webovú stránku Ukrajinského núdzového fondu, prostredníctvom ktorej môžete pomôcť Ukrajincom.

zdroj: cointelegrah.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár