Komunita kryptomien pomáha Ukrajine. Binance spúšťa darcovskú stránku a venuje 10 miliónov dolárov

Komunita kryptomien sa mobilizuje ako nikdy predtým. Cieľ? Pomoc Ukrajine počas ruskej invázie.

od Martin Tkáč

Kryptomeny zachraňujú Ukrajinu

Kryptomeny sa stali preferovanou metódou získavania finančných prostriedkov a darcovstva. Dokonca sa stalo, že ukrajinská vláda požiadala o pomoc komunitu okolo blockchain technológie. V sobotu podpredseda vlády a minister pre digitálnu transformáciu Mykhailo Fedorov uviedol na Twitteri tri adresy na darovanie v kryptomenách (BTC, ETH, USDT).

Stojte pri ukrajinskom ľude
Teraz prijímame dary kryptomien. Ethereum. Bitcoin a Tether (USDTtrc20)

BTC – 357a3So9CbsNfBBgFYACGvxxS6tMaDoa1P

ETH – 0x165CD37b4C644C2921454429E7F9358d18A45e14

USDT (trc20) – TEFccmfQ38cZS1DTZVhsxKVDckA8Y6VfCy

V nedeľu tiež vyzval kryptomenové burzy, aby blokovali ruských používateľov.

Žiadam všetky hlavné burzy s kryptomenami, aby zablokovali adresy ruských používateľov. Kľúčom je zmraziť nielen adresy spojené s ruskými a bieloruskými politikmi, ale aj sabotovať bežných používateľov

Komunita kryptomien reaguje na výzvu

Komunita reagovala na žiadosti. Od ruskej invázie minulý týždeň dostala Ukrajina takmer 19 miliónov dolárov v digitálnych aktívach.

Agentúra Reuters uviedla, že fanúšikovia kryptomien darovali celkovo 8 miliónov dolárov v digitálnych menách na dobrú vec. Elliptic, spoločnosť zaoberajúca sa analýzou blockchainu, však tvrdí, že v skutočnosti bolo zaplatených až 18,9 milióna dolárov.

Bitcoiny tvoria viac ako polovicu (56,4 %) z tohto množstva. Na druhom mieste sa umiestnilo ethereum (31,8 %). 10,9 % tvoria stablecoiny a menej ako jedno percento rôzne altcoiny.

Najväčšia svetová kryptomenová burza Binance sa zapojila do akcie a darovala Ukrajine až 10 miliónov dolárov v kryptomenách.

Spoločnosť napísala 27. februára:

Dar sa rozdelí medzi hlavné medzivládne a neziskové organizácie, ktoré už fungujú, vrátane UNICEF, UNHCR, Agentúry OSN pre utečencov, iSans a nadácie Člověk v tiesni.

Kampaň Binance sa zameriava na pomoc „deťom a rodinám na Ukrajine a v susedných krajinách“, ktoré utrpeli v dôsledku nepriateľských akcií.

Binance pri tejto príležitosti vytvorila webovú stránku Ukrajinského núdzového fondu, prostredníctvom ktorej môžete pomôcť Ukrajincom.

zdroj: cointelegrah.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár