Komunita kryptomien pomáha afganským utečencom

od Martin Tkáč

Komunita kryptomien chce pomôcť afganským utečencom, ktorí z krajiny utiekli po prevzatí moci Talibanom.

Afganistan potrebuje bitcoin

Tisíce afganských občanov sú v súčasnosti prijímané ako utečenci v rôznych krajinách. Títo ľudia utekajú zo svojej vlasti potom, čo v nej prevzal moc Taliban. Snaží sa im pomôcť množstvo nadácií.

Neziskové organizácie pomáhajú utečencom tým, že im poskytujú napríklad oblečenie alebo iné nevyhnutné veci každodennej potreby.

Napríklad Hearts & Homes for Refugees, newyorská nezisková organizácia, teraz požaduje dary na pomoc Afgancom, ktorí čakajú na špeciálne imigračné víza na vyšetrenie americkými úradmi. Nadácia akceptuje kryptomeny ako: bitcoin (BTC), éter (ETH), bitcoin cash (BCH), litecoin (LTC), zcash (ZEC), dolár blíženca (GUSD), ročné financovanie (YFI), polygón (MATIC) , synthetix (SNX) a bancor (BNT).

Teraz viac ako kedykoľvek predtým potrebujeme pomoc pri podpore nových prichádzajúcich z Afganistanu s darmi #crypto. Pomáha neziskovým organizáciám, akými sú Hearts & Homes, tam, kde je to dôležité a kedy to najviac záleží!

Jack Butcher, zakladateľ poradenskej spoločnosti Visualize Value, zasa uviedol na trh sériu nevymeniteľných tokenov (NFT), tzv. „Balíčky starostlivosti“, pričom každý z nich sa bude predávať za cenu, ktorá zodpovedá odhadovaným nákladom jeho organizácie na pokrytie mesačných potrieb jednej afganskej rodiny.

Butcher uviedol, že výťažok z akcie poputuje priamo do medzinárodnej organizácie CARE, ktorá sa zaviazala pomáhať Afgancom.

Každé vydanie tohto NFT pokrýva jeden mesiac núdzové potreby jednej afganskej rodiny.

Pomoc na mieste

O pomoc naďalej žiadajú aj niektoré organizácie pôsobiace na mieste v Afganistane. Code to Inspire, orgán zameraný na vzdelávanie afganských dievčat v oblasti kódovania a robotiky, prijíma dary v kryptomenách. To všetko prostredníctvom Giving Block. Zakladateľ projektu Fareshteh Forough dokonca oznámil, že jeho študenti „stále kódujú doma“.

Situácia v Afganistane sa neustále mení. Odkedy americké jednotky opustili krajinu, chopil sa v nej moci Taliban. V médiách sa už objavili prvé správy o útokoch, vraždách a porušovaní ľudských práv.

Stále viac kritizuje aj rozhodnutie Joe Bidena, ktorý sa rozhodol stiahnuť americké jednotky z Afganistanu. Pôvodné rozhodnutie urobil Donald Trump. Až na to, že americké jednotky mali opustiť región po ubezpečení Talibanu, že ukončia svoje teroristické aktivity.

zdroj: mediom.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár