Kolumbia reguluje trh s kryptomenami

od Simona

Kolumbijský úrad pre finančný dohľad zverejnil návrh zákona pre odvetvie kryptomien. Navrhované nariadenia sú podobné tým, ktoré zaviedli iné krajiny.

NEWSLETTER okrypte.sk

Kolumbia reguluje kryptomeny

Kolumbia sa stala ďalšou krajinou, ktorá chce legálne regulovať kryptomeny. Kolumbijský úrad pre finančný dohľad navrhol legislatívu a požiadal o verejné pripomienky. Návrh zákona zahŕňa systémy riadenia rizík ML / TF, sledovanie transakcií a všeobecné usmernenia pre kybernetickú bezpečnosť. Predpisy majú byť podobné návrhom iných krajín.

Niet divu, že kolumbijská vláda chce regulovať priemysel digitálnych aktív. Záujem o túto triedu aktív je v krajine pomerne vysoký. Úrady budú chcieť chrániť investorov a zabrániť nelegálnej činnosti pomocou kryptomien. Krajina tiež spustila regulačný sandbox, ktorý má pomôcť usmerňovať regulačný rámec a proces zavádzania technológií.

Stojí za zmienku, že Kolumbia už úspešne využíva technológiu blockchain, nedávno bol spustený prvý národný register pôdy založený na blockchaine XRPL.

kolumbia btc

Nárast popularity kryptomien medzi Kolumbijčanmi

Približne 6,1 % Kolumbijčanov vlastní kryptomeny a krajina je na štvrtom mieste na svete, pokiaľ ide o objem obchodovania s bitcoinmi. Navyše až 80 % občanov je ochotných v blízkej budúcnosti investovať do digitálnych aktív. Jedna kolumbijská aplikácia na rozvoz jedla akceptuje platby kryptomenami, čo by mohlo mať vplyv na trend ich používania na každodenné transakcie.

Kryptotrh bude musieť čeliť obrovskému množstvu regulácií v krajinách po celom svete. Trieda digitálnych aktív sa rozrástla natoľko, že vlády vidia potrebu zaviesť kontroly čo najskôr. Po mnohých rokoch ignorovania tohto sektora trhu si úrady začali všímať jeho rastúcu popularitu.

Krajiny G20 nedávno opätovne potvrdili potrebu cezhraničnej koordinácie a regulácie stablecoinov. Zdá sa, že tých, ktorí sú pri moci zaujímajú najmä stabilné mince. Nedávny krach UST nepochybne prispel k urýchleniu rozhovorov o potrebe kontroly trhu.

Spojené štáty aj Európska únia tiež podnikli kroky na reguláciu kryptomien. Ministerstvo financií USA nedávno zverejnilo rámec pre medzinárodnú spoluprácu v oblasti regulácie kryptomien. Zároveň EÚ pripravuje aj súbor pravidiel vrátane stablecoinov.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár