Kolekcia NFT Anthonyho Hopkinsa sa stala hitom

Držiteľ Oscara Anthony Hopkins vypredal svoju zbierku NFT za pár minút. Ide o sériu „The Eternal Collection“, ktorá sumarizuje jeho filmovú kariéru.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Hopkinsov zásah NFT

Kolekcia vytvorená v spolupráci s Orange Comet Inc. obsahuje takmer 1 000 originálnych diel vizuálneho umenia inšpirovaných rôznymi rolami v dlhej kariére herca.

Podľa popisu zbierky na OpenSea dielo ako celok „konceptualizuje interpretáciu obrovských archetypov postáv, ktoré Sir Anthony Hopkins predstavil vo svojej slávnej filmovej kariére, pričom čerpá silnú energiu z jeho stimulujúceho umeleckého diela“.

Celá séria pozostáva z „kreatívnych vizuálov a animácií“ s názvami ako „klaun“, „milenec“, „vládca“, „rebel“, „darca“ a „večný“. Každý z nich predstavuje rôzne archetypálne postavy, ktoré Hopkins hral.

Orange Comet Inc je dizajnérska agentúra NFT pôsobiaca na trhu Web3. Teraz priznala, že tempo, akým sa kolekcia predávala, bolo podľa štandardov OpenSea rekordné.

Slávny herec poďakoval komunite NFT v tweete, v ktorom uviedol, že stále nemôže uveriť úspechu zbierky.

Jedinečné 990 NFT obrázky sú spojené s rôznymi darčekmi. Ide napríklad o albumy s Hopkinsovými dielami s jeho podpismi. Okrem toho existujú samostatné maľby a náčrty od umelca a NFT, čo dáva kupujúcemu právo hovoriť s Hopkinsom pomocou funkcie Zoom.

 

NFT je prázdne plátno

Herec už predtým zdôraznil svoju fascináciu v NFT.

„NFT je prázdne plátno na vytváranie umenia v novom formáte,“

 

-povedal Hopkins novinárom na online tlačovej konferencii v auguste tohto roku.

Samotný metaverse podľa neho „ponúka úžasnú príležitosť spojiť sa so svojím publikom úplne iným spôsobom“.

Som pravdepodobne najstarší chlap v komunite NFT a na sociálnych médiách a dokazujem, že všetko je možné v každom veku

– dodal.

Vyše 80-ročného herca treba pochváliť za jeho otvorenosť a taký prístup k novým technológiám.

Treba tiež dodať, že spomínaná Orange Comet aktuálne spolupracuje aj s filmárom Barrym Sonnenfeldom na výrobe zberateľského NFT 3D podľa jeho grafickej novely Dinosaurs vs. Mimozemšťania“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár