Klesne bitcoin na 44 000 dolárov?

Mohol by bitcoin klesnúť na 44 000 dolárov, kým sa obnoví vzostupný trend? Niektorí analytici sa domnievajú, že áno.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Klesne Bitcoin na 44 000 $?

Mnohí analytici zastávali názor, že koniec roka bude obdobím parabolického nárastu sadzby BTC. Teraz už vieme, že sa tak nestalo. Nielen to, niektorí investori sú už mentálne sústredení na ďalšie poklesy.

Analytik pod pseudonymom John Wick poznamenáva, že do grafu vykreslili „dvojitý vrchol, ktorý bol jasne definovaný medvedou divergenciou RSI“.

#BTC (4h graf)
Prečo sme opravili z technického hľadiska?
Vytvorili sme dvojitý vrchol, ktorý bol jasne definovaný medvedou divergenciou RSI. Všimnite si, ako cenová akcia stúpa, zatiaľ čo RSI klesala.
Mali sme aj medvedí fakeout Alpha Thrust & Squeeze. pic.twitter.com/lDRseQHaQn

Ďalší používateľ Twitteru, Rekt Capital, poznamenáva, že cenová akcia bitcoinu je podobná scenáru, ktorý sa odohral v máji, „kde bitcoin prežil konsolidačné obdobie niekoľkých týždňov medzi dvoma boommi“. Cena by sa teda mohla čoskoro vrátiť na 44 000 dolárov.

Na potvrdenie zvrátenia musí #BTC prepnúť 21-týždňový EMA (zelený) späť na podporu
Rovnako ako tento minulý august a september (žltý kruh)
Zelená 21-týždňová EMA je splývajúca rezistencia s úrovňou ~ 52 000 USD vpred (čierna) $ BTC #Crypto #Bitcoin pic.twitter.com/8FeDr82rQd

Čakáme na zlom nad 52 000 $

Návrhy, na čo by si investori mali dávať pozor v nasledujúcich dňoch a týždňoch, predložil analytik Twitteru a používateľ Don Alt, ktorý zverejnil nižšie uvedený graf, ktorý ukazuje, že bitcoin je „zatiaľ v pomerne čistom klesajúcom trende“.

$ BTC
Docela čistý klesajúci trend, zatiaľ začínam s nádejou nad 52 000 $, nad 60 000 $ je opäť zúrivý býčí trh.
Kým sa to nestane, budem hľadať hlboké knôty a sústrediť sa na iné vzrušujúcejšie veci. pic.twitter.com/bOME1no3YC

Don Alt dodal, že teraz čaká na jasné prelomenie nad prvou červenou zónou odporu na grafe vyššie, ktorá sa blíži k 52 000 USD. Ďalej vysvetlil:

Začínam dúfať, že nad 52 000 $, nad 60 000 $ sa šialený býčí trh opäť vráti. Kým sa tak stane, budem hľadať hlboké knôty a sústrediť sa na iné, vzrušujúcejšie veci.

bitcoin

Celková trhová kapitalizácia kryptomien je momentálne 2,234 bilióna dolárov s mierou dominancie bitcoinu 40,3 %. Samotný bitcoin stojí v čase písania 47 700 dolárov. To je o 3,3 % menej ako včera a o 3,14 % menej ako pred 7 dňami.

Na druhej strane, 1 ethereum dnes stojí asi 3 800 dolárov. Je to o 2,98 % menej ako včera a o 6,52 % menej ako pred týždňom.

Binance Coin vzrástol o 2 % na 24-hodinovej báze a dnes stojí 535 dolárov. To je tiež takmer rovnaké ako pred 7 dňami.

zdroj: beincryto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár