Kim Kardashian je jednou z najvplyvnejších postáv vo svete kryptomien

od Martin Tkáč

Prekvapivo veľká časť majiteľov kryptomien priznáva, že by si kúpili token, za ktorým by stála celebrita alebo influencer. Takmer polovica investorov sleduje aj to, čo Kim Kardashian píše o digitálnych aktívach.

Kim Kardashian nová líderka na trhu s kryptomenami?

Podľa prieskumu medzi 2200 dospelými Američanmi až 45% respondentov, ktorí vlastnia kryptomeny, uviedlo, že ak by ich schválila celebrita, pravdepodobne by si kúpili digitálne aktívum.

Tri štvrtiny investorov uviedlo, že investujú do kryptomien a urobli to na základe odporúčania člena rodiny alebo priateľa. 81% by investovalo, keby to odporučil finančný poradca.

Je zaujímavé, že takmer 20% všetkých respondentov a takmer tretina majiteľov kryptomien uviedla, že vedia o príspevku zverejnenom na instagramovom účte Kim Kardashian. Celebrity s ním propagovali token ERC-20 Ethereum Max (EMAX). Stalo sa to začiatkom júna. Je úžasné, že 19% respondentov, ktorí videli túto reklamu na Instagrame, priznalo, že neskôr investovalo do Ethereum Max.

EMAX pôvodne stál iba 0,00000000073 USD. Potom bolo oznámené, že za žetón si bude možné kúpiť lístok na populárny zápas v boxe. To spôsobilo, že cena stúpla nad 0,00000085. Viedlo to k nárastu o viac ako 116 000% za jediný týždeň.

Potom, čo Ethereum Max stratil viac ako 99% svojej hodnoty, zverejnila Kim Kardashian reklamu na svoj Instagram. V príspevku napísala, že bolo spálených 50% tokenov EMAX v držbe správcu projektu.

Kým podľa CoinMarketCap bola hodnota tokenu pred uverejnením príspevku na sociálnych sieťach celebrity iba 0,0000000076, po jeho zverejnení cena vyskočila na 0,000000235. To je nárast o 3 000% za menej ako dva dni.

EMAX je od polovice júna nefunkčný, ale príspevok Kardashian ukázal, ako ľahko sa dá manipulovať s jeho cenou.

zdroj: beicrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár