Kickstarter vytvára crowdfundingovú platformu založenú na blockchaine

od Martin Tkáč

Kickstarter chce vybudovať novú crowdfundingovú platformu, ktorá bude založená na blockchaine. Spoločnosť to oznámila v príspevku na svojom blogu.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Kickstarter prechádza na blockchain

S cieľom splniť svoje poslanie, umožniť čo najväčšiemu počtu ľudí realizovať svoje kreatívne projekty, Kickstarter práve oznámil, že vyvíja open source protokol na vytvorenie decentralizovanej verzie svojej platformy.

Je známe, že protokol bude fungovať na platforme Celo a bude k dispozícii prispievateľom a dokonca aj konkurentom na trhu crowdfundingu na budovanie iných platforiem.

Kickstarter dodal, že si vybral Celo kvôli „úsiliu tejto spoločnosti minimalizovať ekonomický dopad na životné prostredie“ (a zamerať sa na globálnu dostupnosť služieb prostredníctvom mobilného blockchainového prístupu).

Po úplnom dokončení projektu Kickstarter prepne aktuálnu webovú stránku tak, aby bola založená na novom protokole.

Stojí za zmienku, že spoločnosť vytvára aj „laboratórium riadenia“ pod vedením Camille Canon, spoluzakladateľky a nedávno výkonnej riaditeľky Purpose Foundation. Canon bude dohliadať aj na vývoj protokolu.

Hovorí sa, že pokročilé práce na novej verzii Kickstarter začnú v prvom štvrťroku 2022.

Majk Spirit NFT

Kickstarter

Kickstarter (pôvodne známy ako KickStartr) je webová stránka crowdfundingu v anglickom jazyku, na ktorej sa zbierajú peniaze na financovanie rôznych projektov v mnohých oblastiach života. Podporujú sa tam projekty ako filmy, animácie, počítačové hry, kartové hry, spoločenské hry, komiksy, hudobné albumy, ale aj projekty súvisiace s umením, módou, fotografiou, žurnalistikou, divadlom, tancom, jedlom a modernými technológiami.

Platforma bola spustená v apríli 2009. Jej tvorcami sú Perry Chen, Yancey Strickler a Charles Adler.

Crowdfunding na trhu s kryptomenami

Stojí za zmienku, že kryptomeny sa čoraz častejšie používajú ako nástroje na získavanie finančných prostriedkov na pomoc a charitu.

Ešte v roku 2014 sa spoločnosť Beam, spoločnosť so sídlom v Ghane ponúkajúca služby medzinárodného prevodu peňazí, rozhodla spustiť charitatívnu službu Bitcoin Against Ebola, vďaka ktorej mohol každý záujemca uskutočňovať platby v BTC v boji proti smrtiacemu vírusu Ebola.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár