Ken Moelis: Boom BTC pripomína zlatú horúčku 19. storočia

od Martin Tkáč

Bitcoin, popredná svetová kryptomena v súčasnosti čelí náročným výzvam v podobe veľmi negatívneho sentimentu na trhu. Digitálna mena včera dosiahla veľmi nízku cenovú hladinu takmer 31 000 dolárov. Ken Moelis, americký miliardár a investičný bankár, v rozhovore pre agentúru Bloomberg uviedol, že nedávna bitcoinová horúčka je podobná zlatej horúčke z roku 1848. V komentári k budúcnosti trhu s kryptomenami tiež spomenul rastúci záujem o bitcoin a ďalšie digitálne meny.

Ken Moelis: Kryptomeny sú už veľkým trhom

Ukazuje sa, že Ken Moelis chce vstúpiť aj na trh s kryptomenami.

 Zameriavame sa na to, aby sme mali odborné znalosti. Kryptomeny sú veľkým trhom a na tomto trhu je veľké množstvo kapitálu. Existuje niekoľko projektov. Je to ako zlatá horúčka z roku 1848, veľa ľudí nevedelo, či je v zemi zlato. Musíme však vedieť, čo ľudia chcú a aké nástroje potrebujú, aby boli úspešní. Snažím sa sledovať bitcoiny a ďalšie kryptomeny, povedal Moelis agentúre Bloomberg.

Dodajme, že hovoríme o zakladateľovi investičnej spoločnosti Moelis and Company, ktorej čisté imanie presahuje 1 miliardu dolárov.

Tí najväčší stále kupujú BTC

Napriek nedávnemu poklesu cien BTC inštitucionálni kupujúci naďalej nakupujú kryptomeny. Spoločnosť MicroStrategy, popredná firma v oblasti business intelligence nedávno oznámila, že plánuje rozšíriť svoje portfólio bitcoinov nákupom takmer 500 miliónov dolárov v jednotkách BTC. Spoločnosť má v súčasnosti viac ako 92 000 BTC.

Nie je to koniec. V nedávnom rozhovore pre CNBC vyjadril americký podnikateľ a manažér hedžových fondov Marc Lasry svoje želanie nakupovať bitcoiny vo veľkom množstve.

Môžem tvrdiť, že bitcoin by mohol dosiahnuť hranicu 100 000 dolárov a tiež môžem tvrdiť, že BTC by mohol dosiahnuť hranicu 20 000 dolárov. Pravdepodobnosť, že čoraz viac ľudí bude naďalej používať bitcoin, sa však zvýši. Stalo sa to o niečo rýchlejšie, ako som čakal. Mal som si kúpiť oveľa viac, povedal Lasry v nedávnom rozhovore pre CNBC.

Dnes za 1 BTC zaplatíte okolo 34 000 USD. To je 2,2 % viac ako včera, ale aj približne 9 % pred necelým týždňom.

zdroj: pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár