Ken Griffin priznáva, že sa v bitcoinoch mýlil

Zakladateľ a generálny riaditeľ Citadel LLC, Ken Griffin,  bol v posledných rokoch jedným z najväčších kritikov kryptomenového priemyslu. Vo svojom poslednom prejave však priznal, že sa v tejto triede aktív mýlil a že teraz vidí jej výhody.

od Simona

V tom som sa mýlil

Je spravodlivé povedať, že v sektore digitálnych aktív sa vytvorili dva protichodné tímy: zástancovia a kritici tohto odvetvia.

Americký miliardár, Ken Griffin,  patril do posledného klubu, pretože veril, že bitcoiny a altcoiny môžu poškodiť americký dolár. V istom momente dokonca povedal, že je to „výzva džihádistov“ vybrať si BTC pred národnou menou USA.

V nedávnom rozhovore pre Bloomberg však riaditeľ Citadely ukázal iný názor. Zdôraznil, že kryptomeny sú „jednou z najväčších finančných dejín posledných rokov“ a že súčasná trhová kapitalizácia tejto triedy aktív je takmer 2 bilióny dolárov. Griffin teda priznal, že sa „v tejto veci mýlil“.

Okrem toho predpovedal, že mnohé spoločnosti v najbližších mesiacoch otvoria svoje brány do sveta kryptomien. Napriek svojim pochybnostiam Griffin povedal, že jeho spoločnosť tiež zvažuje, ako ponúkať krypto služby svojim klientom:

„Stále mám skepticizmus, ale na svete sú stovky a milióny ľudí, ktorí s tým nesúhlasia. V rozsahu, v akom sa snažíme pomôcť inštitúciám a investorom vyriešiť ich problémy s alokáciou portfólia, musíme vážne uvažovať o tom, že sme tvorcom trhu s kryptomenami“.

Američan začal zmierňovať svoj tvrdý postoj k sektoru digitálnych aktív v novembri 2021. Už vtedy predpovedal, že ethereum sa môže stať najdominantnejším projektom. Tvrdil však, že bitcoin je príliš škodlivý pre životné prostredie, má pomalú rýchlosť transakcií a je náchylný na podvody.

Kto ešte zmenil svoj postoj ku kryptomenám?

Medzi tými, ktorí kritizovali sektor digitálnych aktív a sú teraz súčasťou ekosystému, je aj Kevin O’Leary. V roku 2019 televízny moderátor opísal bitcoin ako „zbytočnú menu“ a „odpad“. V roku 2021 však zmenil svoj postoj s tým, že má rešpekt k pôvodnej kryptomene. Krátko nato alokoval 3 % svojho portfólia do digitálnych aktív.

Ďalším členom klubu je bývalý burzový maklér známy ako Vlk z Wall Street Jordan Belfort. Kým v roku 2018 predpovedal, že bitcoin „odíde“, v roku 2021 vychvaľoval výhody pôvodnej kryptomeny a predpovedal, že do konca roka stúpne na 100 000 dolárov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár