Kazachstan umožňuje kryptomenovým spoločnostiam otvárať bankové účty

od Simona

Kazachstan umožní burzám kryptomien otvárať bankové účty. Okrem toho existujú pomerne rýchle pokroky v regulácii ťažby bitcoinov.

NEWSLETTER okrypte.sk

Kazachstan je otvorený kryptomenám

Ministerstvo digitálneho rozvoja, inovácií a leteckého priemyslu Kazašskej republiky vo štvrtok oznámilo pilotný projekt spolupráce medzi burzami kryptomien a niektorými miestnymi bankami.

Predpoklady tejto spolupráce formulovala pracovná skupina zložená zo zástupcov ministerstva digitalizácie, národnej banky, Finančnej monitorovacej agentúry, Asociácie finančníkov, Astana International Finance Center a zainteresovaných strán finančného trhu a kryptomien.

Pilotný projekt bude prebiehať do konca roku 2022 a bude zahŕňať burzy, ktoré získali licenciu od novovytvoreného orgánu Astana Financial Service Authority (AFSA). Okrem toho bude existovať plán ďalšieho rozvoja Kazachstanu ako regionálneho centra kryptomien. Podrobné pokyny by mali byť čoskoro zverejnené na webovej stránke AIFC.

Šéf AFSA Nurhat Kushimov vyhlásil, že poslaním jeho výboru je vytvárať prostredie pre „spoľahlivé a udržateľné“ spoločnosti.

„Astana Financial Service Authority je jediným subjektom zodpovedným za reguláciu aktivít fintech v Kazachstane. Pred odovzdaním licencie fintech spoločnosti vykonávame hĺbkové a dôkladné overenie jej minulosti a potom udržiavame neustály dohľad nad licencovaným subjektom,“ povedal.

Bagdat Musin, minister digitálneho rozvoja, zdôraznil túžbu Kazachstanu profitovať z prevádzky búrz s kryptomenami.

„Je potrebné vytvoriť kompletný ekosystém, aby sa digitálne aktíva, ktoré boli vyťažené kazašskou elektrinou, čo najviac predávali na miestnych burzách a zisk zostal v krajine,“ povedal.

bitcoin

Dane z kryptomien

25. mája schválil kazašský parlament v prvom čítaní zmeny a doplnenia národného daňového poriadku, ktoré zavádzajú daň z ťažby kryptomien. To je viazané na cenu elektriny spotrebovanej ťažbou digitálnych aktív.

V ten istý deň podpísala jedna z najväčších svetových búrz s kryptomenami Binance memorandum s ministerstvom digitálneho rozvoja. Dozvedeli sme sa tiež, že spoločnosť chce pomôcť úradom pri rozvoji právneho rámca a regulačnej politiky pre trh s kryptomenami v republike.

Ministerstvo pre digitálny rozvoj, inovácie a letecký priemysel bude podľa oficiálneho vyhlásenia „hľadať aj príležitosti na integráciu bankovej infraštruktúry s trhom s kryptomenami“ a uľahčí rozvoj technológie blockchain.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár