Kava Labs uvádza na trh Swap Mainnet

od Martin Tkáč

Začiatkom tohto roka spoločnosť Kava Labs oznámila spustenie svojho najnovšieho projektu „Kava Swap“. Nová platforma bude aplikáciou pre všetky finančné aplikácie a služby DeFi v celom priestore.

Jeho hlavným účelom je umožniť agregáciu kapitálu, ktorú je potom možné bezproblémovo implementovať do rôznych blockchainových ekosystémov a ďalších nástrojov DeFi.
Pôvodne bol projekt budovaním vlastného blockchainového ekosystému, čo viedlo k vývoju aplikácie DeFi. Začiatkom roka sieť zverejnila plán na nasledujúci rok. Okrem spustenia Kava Swap plánujú ďalšie dva mosty medzi reťazcami, Ethereum a Bitcoin.

Kava vo svojom oficiálnom popise uviedol, že zavedenie Kava Swap je „tretím synergickým pilierom“ ekosystému DeFi, ktorý vytvára.

Čo je to teda swap?

Kava Swap je protokol AMM (Autonomous Market Maker), ktorý funguje vo viacerých reťazcoch a využíva tak výhody kľúčových funkcií platformy.

Swap umožňuje používateľom vymieňať si aktíva medzi rôznymi blockchainmi a vkladať svoje finančné prostriedky do skupín tvorcov trhu. Ak to urobíte, užívatelia majú možnosť zarobiť peniaze z vkladu.

Platforma plní tri hlavné funkcie:

  • Swap: Umožňuje používateľom ľahký obchod alebo výmenu medzi aktívami so zaručenou likviditou.
  • Likvidita dodávky: Používatelia môžu zvýšiť účinnosť svojich digitálnych aktív tým, že ich budú používať ako kapitál v spoločnostiach likvidity. AMM používa pri obchodovaní s aktívami skupiny likvidity.
  • Zarábajte: Tí, ktorí poskytujú likviditu prostredníctvom kapitálu investovaného do fondov likvidity, dostávajú poplatky za obchodovanie aj token Kava Swap.

Swap Kava token sú tokeny správy aplikácií.
V súčasnej podobe ukazuje plán projektu štyri verzie aplikácie. S každou novou verziou platforma pridáva mosty k ďalším decentralizovaným ekosystémom.

Jedna z aplikácií V1 podporuje swapy medzi BTC, XRP, BNB, BUSD, USDX, KAVA, HARD a SWP. V tejto fáze je pridanie nových aktív a fondu likvidity možné hlasovaním manažmentu reťazca.

Tokeny a správa Kava Swap

Rovnako ako všetky aplikácie DeFi, tokeny správy sú kľúčové pre prevádzku plne decentralizovaného priestoru. V Kava Swap je nástrojom na udržanie decentralizácie token Kava Swap. Poskytuje členom komunity hlas pri budovaní budúcnosti aplikácie.

Tí, ktorí vlastnia tokeny Kava Swap, spravujú zdroje dostupné na platforme, poplatky za platformu a distribúciu odmien. Na začiatku vydania Kava Swap bude vyrazených 250 miliónov tokenov Kava Swap. K dispozícii však budú len viac ako 4 roky.

Vývojári navrhli tokeny Kava Swap bez úmyslu predať semeno alebo ho predať súkromne. Namiesto toho budú k dispozícii vo fázach s konkrétnymi alokáciami.

  • 55% – komunita: Tieto finančné prostriedky sú určené na stimuly združujúce likviditu, stimuly na vkladanie, výsadky a činnosti vybrané komunitou.
  • 25% – štátna pokladnica.
  • 15% – tím.
  • 5% – ekosystém.

Nemalo by sa zamieňať s tým, že token, ktorý je vyrobený v rovnakom ekosystéme, sa líši od tokenov Kava Swap. Je to spôsobené úplnou suverenitou decentralizovanej komunity, ktorú má v úmysle podporovať.

Sieť sa zrýchľuje s DeFi

Zmeny v jej sieti sa za posledných šesť mesiacov zvýšili.

Minulý mesiac token natívnej siete dosiahol vrchol tesne nad bodom odporu. Aj keď sa mu nepodarilo preraziť, stále pokračuje vo svojej trajektórii nahor.

Okrem toho, aby žetón našiel stabilnú základňu, sieť robila aj bitové pohyby v priestore DeFi. V júni sa spoločnosť spojila s finančnou inštitúciou Simplex s licenciou EÚ. Dvojica spoločne pracuje na prvej rampe fiat-to-DeFi.

To by používateľom umožnilo takmer okamžite prevádzať prostriedky z debetných a kreditných kariet na kryptomeny. Simplex poskytuje túto schopnosť mnohým známym burzám kryptomien, vrátane Binance a Huboi.

Takáto možnosť v DeFi však zatiaľ neexistuje a priestor by úplne vyrovnala.

Hneď ako bude dizajn dostupný pre používateľov, pridá tiež ďalšiu možnosť do priestoru DeFi. Aplikácia bez povolení má byť k dispozícii komukoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek na svete. Od búrz a finančných inštitúcií po individuálnych investorov je možné projekt použiť na vytvorenie novej obchodovania s likviditou a aktívami vo viacerých reťazcoch.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár