Kapitalizácia USDT klesla na najnižšiu úroveň za posledných 8 mesiacov

od Simona

Trhu sa v poslednom čase príliš nedarí. Bitcoin klesol na takmer 20 000 USD a ETH sa pohybuje okolo 1 000 USD. Podobná situácia je aj u najväčšieho stablecoinu a tretej najväčšej kryptomeny z hľadiska trhovej kapitalizácie. K 16. júnu sa trhová hodnota USDT prvýkrát od októbra 2021 prepadla pod 70 miliárd USD.

NEWSLETTER okrypte.sk

V čase písania tohto článku je trhová kapitalizácia tetheru 69,2 miliárd USD, čo predstavuje nárast o približne 300 miliónov USD smerom nadol.

Najväčším rivalom USDT je ​​USDC, ktorý dosiahol vo februári trhovú kapitalizáciu 50 miliárd dolárov, ale doteraz sa mu nikdy nepodarilo predbehnúť konkurenta.

A zatiaľ čo tether v posledných týždňoch strácal podiel na trhu, iné stablecoiny ako USD Coin (USDC) získavali na hodnote. Trhová kapitalizácia USDC vzrástla z približne 48 miliárd USD v polovici mája na 55 miliárd USD v polovici júna.

Zmenšujúca sa trhová kapitalizácia sa odohráva tvárou v tvár pretrvávajúcej panike na trhu. Súhrnná hodnota celého trhu s kryptomenami nedávno prvýkrát od februára 2021 klesla pod 1 bilión dolárov.

Tether aktívne zverejňuje vyhlásenia, ktoré uisťujú investorov, že ho nezasiahla kríza kryptomien. 13. júna Tether oznámil, že problémy s platformou Celsius nemajú nič spoločné so spoločnosťou a neovplyvnia rezervy USDT.

Na druhej strane, 15. júna spoločnosť predstavila plány na zbavenie sa komerčných cenných papierov podporujúcich stablecoin USDT.

tether

Nepretržité rozširovanie

Napriek poklesu hodnoty Tether naďalej rastie a pokračuje v rozmiestňovaní svojich stablecoinov na viacerých reťazcoch. Koncom mája spoločnosť umiestnila USDT na Polygon (predtým Matic Network) a začiatkom júna na sieti Tezos.

Počet blockchainov obsluhujúcich toto aktívum sa teda zvýšil na 12. Predtým bol token už dostupný na Ethereum, Solana, Avalanche, Algorand, Tron, Omni, EOS, Liquid Network, Kusama a Bitcoin Cash Standard Ledger Protocol.

A hoci USDT je ​​k dispozícii na mnohých blockchainoch, väčšinou sa používa v sieťach Ethereum a Tron.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár