Kapitalizácia ETH bude 20 biliónov dolárov, BTC bude stáť 1 milión dolárov

Nová správa ARK Invest uvádza, že trhová kapitalizácia Etherea dosiahne 20 biliónov dolárov. Na druhej strane cena bitcoinu prekoná hranicu 1 milióna dolárov. Stane sa tak do roku 2030.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

ARK Invest: ETH a BTC budú oveľa drahšie

V správe ARK Invest Cathy Woods predpovedá, že Ethereum (ETH) dosiahne alebo dokonca prekročí trhovú kapitalizáciu 20 biliónov dolárov. Stane sa tak v priebehu nasledujúcich 10 rokov. To by znamenalo cenu až 180 000 $ za 1 ETH.

Bitcoin (BTC) však nestratí svoj význam. Ako sa uvádza v dokumente, bitcoin „pravdepodobne posilní, keď ho národné štáty prijmú ako zákonné platidlo“. Cena jedného bitcoinu by mohla do roku 2030 prekročiť 1 milión dolárov.

Aké sú základy rastu? Experti ARK sa zaoberajú tým, ako rýchlo sa sieť Ethereum doteraz rozrástla z hľadiska použiteľnosti a výkonu. Základom rastu je trh decentralizovaných financií (DeFi).

Decentralizované financie sľubujú väčšiu interoperabilitu, transparentnosť a finančné služby a zároveň minimalizujú poplatky za sprostredkovanie a riziko protistrany – napísal v správe.

Správa zdôrazňuje, že bankovníctvo, pôžičky, zmenárne, finančné sprostredkovanie, správa aktív, poistenie a deriváty sa presúvajú a budú migrovať na trh inteligentných zmlúv založený na Ethereu.

ethereum

Miliónový bitcoin

Čo sa týka bitcoinu, správa predpovedá, že jeho cena stúpne na 1,36 milióna dolárov. Trhová kapitalizácia stúpne na 28,5 bilióna dolárov. Ale kedy sa tak stane? najneskôr do roku 2030. Výskumníci ARK tiež priradili odhadovanú budúcu hodnotu prípadom použitia bitcoinov.

Spoločnosť očakáva, že do roku 2030 bude bitcoin predstavovať 50 % globálnych prevodov peňazí, 10 % menového trhu rozvíjajúcich sa trhov, 25 % objemu zúčtovania bánk v USA, 1 % aktív národných štátov na celom svete, 5 % globálneho osobného čistého majetku. (HNWI), 2,55 % základne inštitucionálnych aktív, 5 % fondov S&P 500 a 50 % celkovej trhovej kapitalizácie zlata.

ARK tiež tvrdí, že ťažba bitcoinov „by mohla spôsobiť revolúciu vo výrobe energie“. Aj keď existujú obavy z obrovského množstva energie, ktorú si ťažba BTC vyžaduje, výskumníci veria, že ťažba bitcoinov v konečnom dôsledku podporí trh s obnoviteľnou energiou (OZE).

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár