Kapacita Lightning Network dosahuje ATH

Kurzu bitcoinu sa posledný týždeň príliš nedarí. Napriek tomu množstvo zablokovaných mincí v Lightning Network (LN) naďalej rastie a dosahuje nové rekordy.

od Simona

Za posledný rok sa množstvo bitcoinov zablokovaných v LN strojnásobilo, podľa údajov DeFi Pulse. 22. februára 2021 bolo v sieti zablokovaných 1089 BTC. Dnes bol dosiahnutý nový historický rekord 3 479 BTC.

Na základe aktuálneho kurzu bitcoinu 37 600 USD je hodnota uzamknutých mincí 1,3 miliardy USD. Hlavnou hnacou silou rastu bola schopnosť technológie podporovať rýchle, efektívne a lacné transakcie v bitcoinovej sieti.

Čo je to Lightning Network?

Lightning Network je druhá vrstva bitcoinového blockchainu, ktorá umožňuje transakcie mimo reťazca. Sieť je tiež riešením škálovania úrovne 2, ktorá umožňuje vytvorenie kanálov medzi dvoma partnermi na odloženie konečného vyrovnania.

Okrem toho Lightning Network podporuje škálovateľnosť presúvaním malých, pravidelných transakcií z reťazca a ich následným spájaním do dávok. To vám umožňuje vykonávať rýchle peer-to-peer transakcie pri nižších nákladoch.

lightning network

Množstvo BTC zablokovaných v LN zvýrazňuje pokračujúcu adopciu technológie napriek nestálej cene bitcoinu. Keď LN zvýši svoju kapacitu, pravdepodobne zaznamená nárast adopcií aj v každodennom živote. Je možné, že sa začne čoraz viac využívať na platby. V súčasnom stave je bitcoin vnímaný skôr ako uchovávateľ hodnoty alebo investícia.

Adopcia vyplýva aj z rastúcej implementácie kryptomien rôznymi inštitúciami a tradičnými hráčmi. Napríklad gigant sociálnych médií Twitter nedávno predstavil funkciu bitcoinového tipu. Používa Lightning Network a platby spravuje Strike.

K prijatiu LN určite prispelo prijatie BTC ako zákonného platidla v Salvádore.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár