Kanadský kandidát na premiéra chce umožniť platiť bitcoinami

od Martin Tkáč

Kanadský kandidát na konzervatívneho premiéra Pierre Poilievre je presvedčený, že občania jeho krajiny by mali mať možnosť voľne používať bitcoiny a iné kryptomeny.

Pierre Poilievre podporuje myšlienku BTC

Kanadský kandidát na konzervatívneho premiéra Pierre Poilievre sa zasadzoval za to, aby sa Kanaďanom umožnilo používať bitcoiny (BTC) ako zákonné platidlo v krajine.

Ide o video, v ktorom Poilievre hovorí, že obyvatelia Kanady potrebujú „viac finančnej slobody“

To zahŕňa slobodu vlastniť a používať kryptomeny, tokeny, inteligentné zmluvy a decentralizované financie, vysvetlil.

Ľudia by mali mať možnosť slobodne sa rozhodnúť platiť inými peniazmi. Ak má vláda v úmysle zneužiť našu hotovosť, mali by sme mať možnosť použiť iné, kvalitnejšie peniaze, dodal.

Na rozdiel od Trudeaua

Začiatkom tohto roka zaujala kanadská vláda vedená premiérom Liberálnej strany Justinom Trudeauom tvrdý postoj ku kryptomenám v reakcii na protesty vodičov Freedom Convoy v Ontáriu.

V januári a februári kanadskí predstavitelia zmrazili bankové účty demonštrantov a pokúsili sa zablokovať všetky dary vodičom nákladných áut, vrátane tých, ktoré boli uskutočnené v kryptomenách.

Výkonná riaditeľka kanadského Blockchain Consortium (CBC), Koleya Karringten, pre Cointelegraph povedala, že Kanada je momentálne pre kryptomeny „nepriateľským prostredím“. Obviňoval vládu, ktorá podľa neho nerozumie myšlienke blockchainu.

Je dôležité mať silného hovorcu, ktorý bude vzdelávať vládu o blockchaine. Keď uvidia úroveň daňových príjmov, budú vedieť, že toto nie je priemysel pre zločincov, ale priemysel pre inovácie, dodal.

Treba však dodať, že prístup kanadských úradov nie je až taký zlý, ako ho chce odborník vidieť. Najmä na pozadí zvyšku sveta. Práve do tejto krajiny utiekli napríklad niektorí baníci BTC, ktorí museli opustiť Čínu.

Okrem toho sú katalyzátormi prijatia regulačné orgány, ktoré si však zachovali pomerne proaktívny prístup k inováciám. Podarilo sa im prispôsobiť existujúce predpisy tak, aby do zákona zahrnuli kryptomeny, ale aj technológiu Web3.

Na druhej strane, výskumná firma Ipsos v roku 2021 zistila, že len asi 14 % kanadských občanov starších ako 18 rokov v tom čase vlastnilo nejakú kryptomenu. Toto číslo sa však výrazne zvýšilo z iba 3 % v roku 2016.

Ipsos tiež zistil, že približne 25 % dospelých Kanaďanov zvažuje v budúcnosti nákup kryptomien. Okrem toho sa plánuje nasmerovanie investícií v oblasti inovácií do jedného z regiónov krajiny.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár