Kanadská provincia chce propagovať kryptomeny

od Martin Tkáč

Kanadská provincia – Alberta, chce podporovať inovácie v sektore finančných služieb, skúmať nové produkty a služby a prilákať investorov, ktorí sa zaujímajú o nové technológie, ako sú blockchain a kryptomeny.

Alberta sa zameriava na inovácie

Ambície úradov v Alberte sú veľké. Chcú propagovať provinciu ako severoamerické centrum pre spoločnosti obchodujúce a ponúkajúce služby súvisiace s priemyslom digitálnych aktív. V nedávnom rozhovore minister práce Doug Schweitzer povedal, že región „má šancu hrať vedúcu úlohu v Kanade“.

V Alberte je to ešte veľmi v plienkach. Ale myslím si, že región má šancu hrať vedúcu úlohu v Kanade vytvorením domova pre rizikové spoločnosti, dodal.

Emile Scheffel, viceprezident Brane Inc., poznamenal, že Alberta je „jedinečná“ v priťahovaní inovatívnych spoločností v oblasti finančných technológií.

Najnovšie správy prichádzajú len mesiac po tom, čo vláda Zjednotenej konzervatívnej strany Alberty predstavila svoje plány na predloženie legislatívy na „podporu inovácií“ v sektore finančných služieb tým, že spoločnostiam umožní vytvárať nové produkty.

Hlavným cieľom je posilniť pozíciu najväčšej provincie ťažiacej ropu v Kanade a prilákať investície do nových technológií, ako je blockchain.

Altcoiny

Kanadský trh s kryptomenami

Kryptomeny sú na kanadskom finančnom trhu čoraz populárnejšie. Katalyzátorom prijatia sú regulačné orgány v krajine, ktoré si zachovali pomerne proaktívny prístup k inováciám. Podarilo sa im prispôsobiť existujúce predpisy tak, aby do zákona zahrnuli kryptomeny, ale aj technológiu Web3.

Čo sa týka Alberty, provincia sa tiež stala domovom mnohých bitcoinových baníkov, najmä po ich masívnom odchode z Číny, ktorá ťažbu zakázala. V regióne je tiež veľa spoločností spojených s kryptomenami, ktoré poskytujú rôzne služby: od technologických riešení až po výrobu čipov na ťažbu BTC.

Kanadská pobočka veľkej účtovnej firmy KPMG medzitým uskutočnila prvé investície do kryptomien po pridaní bitcoinu a etherea do podnikovej súvahy. Stalo sa to minulý mesiac.

Okrem kryptomien sa Kanada pozrela aj na CBDC. Centrálna banka krajiny sa spojila s Massachusettským technologickým inštitútom (MIT), aby uskutočnili 12-mesačný výskumný projekt o digitálnej mene centrálnej banky.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár