Kalifornia je americký štát „najviac pripravený na kryptomeny“

od Martin Tkáč

Podľa novej štúdie spoločnosti Crypto Head je Kalifornia v USA najviac  „pripravenou na kryptomeny“. To všetko vďaka rastúcemu počtu bitomatov a záujmu o digitálne aktíva medzi obyvateľmi štátu.

Kalifornia so skóre 5,72 z 10 predbehla New Jersey (5,44), Texas (5,28), Floridu (5,03) a New York (4,29). Výsledok tohto stavu bol tiež o 2,54 bodu vyšší ako celoštátny priemer.

Výsledky boli zostavené pomocou indikátorov, ako sú:

Vyhľadávanie Google, počet nainštalovaných bitomatov a počet zákonov o blockchaine prijatých v každom štáte. Kalifornia bola na prvom mieste vo vyhľadávaní Google a v počte krypto bankomatov. Tieto dva pozitívne faktory kompenzovali nedostatok kryptomeny.

Na porovnanie, New York schválil osem zákonov o šifrovaní, ale bol zaradený na 33. mieste v inštalácii bitomatu. Najväčší počet krypto bankomatov na 10 000 štvorcových míľach je v New Jersey. Štát tiež získal tretí najvyšší výsledok z hľadiska vyhľadávaní Google na 100 000 obyvateľov. Texas a Florida si tiež počínali dobre, pokiaľ ide o bitomaty a celkový počet vyhľadávaní.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár