Kalifornia digitalizuje svoj systém dokladov o vlastníctve vozidla. Budú sa autá predávať ako NFT?

Kalifornské ministerstvo komunikácií (DMV) oznámilo, že testuje digitalizáciu listov vlastníctva vozidiel. Inovatívne však je, že budú mať podobu NFT vydaných v sieti Tezos.

od Martin

Newsletter news

Listy vlastníctva vo forme NFT

Iniciatíva vznikla v spolupráci DMV, spoločnosti Tezos a Oxhead Alpha. Jeho cieľom je prekročiť aspekt digitalizácie dokladov o vlastníctve vozidla a otestovať aj proces prevodu vlastníctva vozidla. Mohlo by to teda znamenať revolúciu na trhu s výmennými obchodmi.

Riaditeľ digitalizácie kalifornského DMV Ajay Gupta sa netají tým, že plány sú ambiciózne. Ministerstvo chce plne digitalizovať databázu dokladov o vlastníctve vozidiel a všetko máí v pláne dokončiť do troch mesiacov.

Kalifornia je považovaná za jeden z najviac pro-kryptomenových štátov v USA. Podľa štúdie spoločnosti Crypto Head je to jurisdikcia v USA, ktorá je najviac pripravená na kryptomeny. Štát za to vďačí rastúcemu počtu bitcoinmatov a záujmu obyvateľov o digitálne aktíva.

V prieskume sa Kalifornia, ktorá získala 5,72 bodu z 10, umiestnila pred New Jersey (5,44), Texasom (5,28), Floridou (5,03) a New Yorkom (4,29). Skóre tohto štátu bolo tiež o 2,54 bodu vyššie ako národný priemer.

Dom predaný ako NFT

Treba však spomenúť, že v USA už došlo aj k predaju domu, ktorý bol stokenizovaný. To možno považovať za ešte väčší úspech ako tokenizáciu automobilov.

Dom sa nachádza v meste Columbia v Južnej Karolíne. Nový kupujúci zaň zaplatil 175 000 dolárov. Nehnuteľnosť-NFT bola predaná na digitálnej realitnej platforme Roofsctock.

Zaujímavé však je, ako prebiehal proces predaja. Najprv bolo potrebné majetok inventarizovať. V tomto prípade išlo o vytvorenie NFT alebo digitálneho certifikátu vlastníctva. Potom je postup kúpy jednoduchý: osoba, ktorá kupuje NFT, sa automaticky stáva vlastníkom domu.

Nový majiteľ poznamenal, že tento model obchodovania s nehnuteľnosťami je jednoduchý, rýchly a pohodlný.

Nikdy by ma nenapadlo, že si môžem kúpiť dom jedným kliknutím namiesto toho, aby som absolvoval časovo náročný a ťažkopádny tradičný proces kúpy. Namiesto toho, aby som čakal mesiace na ocenenie a prípravu listín o vlastníctve, mohol som jedným kliknutím kúpiť plne poistenú nehnuteľnosť

– povedal kupujúci pre médiá.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár