Južná Kórea kritizuje hry Play to Earn a požaduje ich odstránenie z obchodov Apple a Google

Kórejská vláda nariadila obchodom Apple a Google, aby stiahli hry Play to Earn (P2E), ktoré umožňujú hráčom zarábať peniaze.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Južná Kórea vs. Apple a Google

P2E hry sa stali populárnymi najmä v kryptomenovom priemysle. Hráči si zvyčajne musia najskôr kúpiť niektoré herné položky ako nekonvertibilné tokeny (NFT), aby mohli hru vôbec hrať a získať ďalšie herné odmeny. Ceny v hrách nad niekoľko dolárov sú však v Južnej Kórei zakázané.

Výbor pre správu hier (GMC) na ministerstve kultúry, športu a cestovného ruchu včera požadoval, aby veľké obchody s mobilnými aplikáciami zablokovali všetky hry, ktoré si pred hraním hry vyžadujú nákupy v aplikácii.

Aby sa zabránilo šíreniu toho, čo považuje za „špekulatívne schémy zarábania peňazí“, členovia GMC chcú, aby sa vývojárom hier P2E prakticky znemožnilo zverejňovať ich prácu v najlepších obchodoch s mobilnými aplikáciami.

Dodajme, že herní vývojári v Južnej Kórei vedú od apríla početné súdne ťahanice, aby ich P2E hry udržali v domácich obchodoch s aplikáciami. Hlavným problémom bolo, že niektoré herné aplikácie nedokázali získať vekové hodnotenie potrebné na zaradenie do obchodov s aplikáciami.

Predstaviteľ GMC uviedol, že výbor sa riadil precedensom Najvyššieho súdu tým, že zablokoval hry P2E v získaní vekového hodnotenia a uviedol ich na zoznam dostupných produktov.

Jednorazové ceny za hru v Južnej Kórei nemôžu presiahnuť 10 000 KRW (8,42 USD).

Majk Spirit NFT

Budúcnosť trhu

David Shin, vedúci globálnej adopcie v Klaytn Foundation, povedal Cointelegraphu, prečo si myslí, že regulačné orgány zaujali tvrdý postoj k P2E hrám.

Hry s cieľom zarobiť a kryptomeny vo všeobecnosti sú vnímané s obavami kvôli tomu, čo sa deje na trhu, ktorý je poháňaný špekulatívnou aktivitou. Ale keď to všetko skončí, orgány na celom svete môžu byť viac naklonené regulácii Web 3.0 ako trvalej súčasti digitálnej ekonomiky, povedal.

Postoj GMC mal negatívny vplyv na všetky hry P2E, vrátane sady aplikácií súvisiacich s dvomi doteraz najpopulárnejšími hrami DappRadar: Axie Infinity a Splinterlands.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár