Justin Sun vyjadruje obavy po vydaní TUSD

Justin Sun, zakladateľ spoločnosti TRON, sa dostáva na titulky novín kvôli emisii TrueUSD (TUSD) v hodnote 815 miliónov USD, a to aj napriek tomu, že tento stablecoin zažíva v odvetví kryptomien len obmedzené prijatie.

od Simona

Z údajov on-chain vyplýva, že Sun 15. septembra vydal TUSD v 10 transakciách s použitím rôznych adries.

Aktivita Justina Suna vyvoláva otázky

Novovytvorené stablecoiny boli pôvodne odoslané na adresu horúcej peňaženky HTX (predtým známej ako Huobi). Sun potom z HTX vybral TUSD v hodnote 865 miliónov USD a vložil ich do zmluvy o vydaní stUSDT, čo viedlo k spáleniu tokenov.

Sun na oplátku vygeneroval tokeny stUSDT v hodnote 865 miliónov USD, ktoré boli odoslané do jeho vlastnej peňaženky.

Zdroj: Arkham Intelligence

Justin Sun teraz umiestnil tokeny stUSDT v hodnote 865 miliónov USD na platformu DeFi založenú na TRON, JustLend. Pozoruhodné je, že Sun už má hlboko zakorenené vzťahy so všetkými protokolmi a burzami zapojenými do týchto transakcií.

Nedávna aktivita v reťazci vyvolala na trhu s kryptomenami obavy. Niektorí sa boja, že v pozadí môže byť niečo, čo by mohlo ovplyvniť celé odvetvie. Najmä emisia TUSD v hodnote takmer 1 miliardy USD vyvolala otázky o úplnej bezpečnosti stablecoinov.

Prispievateľ časopisu Bitcoin Dylan LeClair sa na tieto transakcie opýtal priamo Suna. „Aké a kde sú rezervy TUSD, odkiaľ pochádza zisk stUSDT,?“ opýtal sa LeClair.

Sun odpovedal poukázaním na to, že štátne pokladničné poukážky sú podkladovými aktívami, ktoré poskytujú kolaterál. Podľa jeho názoru: „Odpoveď je už teraz jasná: štátne pokladničné poukážky“. Neuviedol však ďalšie podrobnosti o konkrétnych druhoch pokladničných poukážok, do ktorých projekty investovali.

Údaje odhaľujú nízke prijatie TUSD

TUSD nedávno zaznamenal spomalenie svojho prijatia a používania po tom, čo spoločnosť Binance opätovne zaviedla poplatky za prijatie pre svoj pár BTC/TUSD. Analytická spoločnosť Kaiko zaznamenala, že podiel TUSD na trhu Binance klesol na 5,6 % z viac ako 30 % zaznamenaných na začiatku roka.

Pozorovatelia trhu medzitým vyjadrili obavy v súvislosti s viacerými projektmi Suna. S odvolaním sa na možnosť finančnej nákazy, ak by sa niektorý z týchto podnikov dostal do ťažkostí. Okrem toho rýchla expanzia niektorých projektov, najmä stUSDT, vyvolala poplach.

Zdroj: Kaiko

Hoci platforma stUSDT tvrdí, že profituje z reálnych aktív investovaním do krátkodobých štátnych dlhopisov, neposkytla konkrétne dôkazy o takýchto investíciách. Mnohé z podielov stUSDT sa dajú vysledovať až do Sunovho osobného portfólia.

Stojí za zmienku, že Justin Sun čelí v Spojených štátoch amerických občianskoprávnym obvineniam v súvislosti s podvodmi a porušovaním pravidiel obchodovania s cennými papiermi. Obchodník s kryptomenami však tieto obvinenia dôrazne poprel.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár