Justin Sun sa snaží poraziť snahu Elona Muska ovládnuť Twitter

od Martin Tkáč

Elon Musk včera predstavil ponuku na prevzatie služby Twitter v celkovej výške približne 43 miliárd dolárov – 54,2 dolárov za akciu. Táto ponuka vzbudila obrovský ohlas na platforme sociálnych médií. Len niekoľko hodín po oznámení ponúkol Justin Sun ešte viac – 60 dolárov za akciu, v snahe prekonať ponuku generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla. Uviedol tiež, že premení Twitter na decentralizovanú platformu web3.

K Muskovmu tweetu sa vyjadril aj Sam Bankman-Fried (SBF), generálny riaditeľ FTX, ktorý vysvetlil, ako by mohol vyzerať decentralizovaný Twitter. Dodal, že FTX by chcel byť súčasťou projektu, ak bude dostatočný dopyt po tom, aby bol gigant sociálnych médií „zaradený do reťaze“.

SBF uviedla, že akonáhle Twitter prejde na reťazec, všetko bude šifrované. Tweety budú zas pripomínať DM so zapnutými nastaveniami súkromia, keďže vysielatelia si budú môcť vybrať, kto k nim bude mať prístup.

tweet

Navrhol tiež, aby si každé používateľské rozhranie stanovilo vlastný súbor pravidiel moderovania. Týmto spôsobom nebude môcť žiadna osoba alebo subjekt kontrolovať to, čo sa hovorí na platforme.

Keďže sociálne médiá budú mať charakter on-chain, Twitter na svoju platformu prirodzene zavedie NFT, digitálnych avatarov, reťazové transakcie a dogecoiny.

Ťažký oriešok

SBF však priznala, že realizácia takejto transformácie by bola náročná úloha. Prečo? Pretože iba niektoré blockchainy vrstvy 1 by boli schopné spracovať toľko informácií ako na Twitteri. Kľúčom k úspechu sú navyše nízke transakčné poplatky.

SBF verí, že s týmito novými funkciami môže decentralizovaný Twitter stále generovať ročný zisk okolo 300 miliónov dolárov a platforma sa stane demokratickou a finančne transparentnou.

Justin Sun v snahe konkurovať Elonovi Muskovi tvrdil, že premení Twitter na decentralizovaný open-source systém a presunie ho do zámoria. Decentralizáciou pracovnej sily by sa stala „menej americkou“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár