Justin Sun poletí s Jeffom Bezosom do vesmíru

Justin Sun poletí s Jeffom Bezosom do vesmíru

od Martin

Justin Sun, zakladateľ siete Tron, ako aj úradujúci stály zástupca Grenady pri Svetovej obchodnej organizácii, včera prezradil, že vyhral víťaznú ponuku na prvé miesto na inauguračnej rakete New Shepard od Jeffa Bezosa Blue Origin.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Justin Sun vyhral víťaznú ponuku na prvé miesto na inauguračnej rakete New Shepard od Blue Origin. Zaplatil za to 28 miliónov dolárov. Táto suma išla do nadácie Blue Origin’s Club for the Future.

Podľa informácií Sun spolu s piatimi členmi posádky poletí na palube rakety New Shepard v roku 2022.

To z neho urobí prvého Grenadiana, medzinárodného diplomata a zástupcu blockchainového priemyslu, ktorý sa dostal do vesmíru.

Sun k tejto záležitosti povedal:

S rýchlym rozvojom komerčného leteckého priemyslu sa vstup do vesmíru môže stať snom, ktorý si môže v živote splniť každý. Vstupujeme do éry veľkých vesmírnych letov. Táto skvelá cesta si vyžaduje zapojenie viacerých ľudí. Iniciatíva Blue Origin vie vziať do vesmíru viac ľudí, aby videli Zem ako náš spoločný domov, je pozoruhodná. Club for the Future ponúka spôsob, ako využiť túto skúsenosť na inšpiráciu mládeže na celom svete, aby snívala a konala podľa svojich snov o vede, technike a vesmírnom prieskume. Cítil som nutkanie pomôcť zrealizovať túto víziu prostredníctvom mojej ponuky.

Začiatkom tohto mesiaca sa Justin Sun stal veľvyslancom Svetovej obchodnej organizácie v Grenade.

Majk Spirit NFT

Justin Sun a Elon Musk

V máji tohto roku dal Justin Sun Elonovi Muskovi zaujímavý návrh. Tvorca siete Tron ponúkol 50 miliónov dolárov DOGE výmenou za vypustenie satelitu SpaceX na Mesiac pre jeho spoločnosti Tron a BitTorrent.

Sun predložil návrh prostredníctvom príspevku na Twitteri. V ňom vyzval Elona Muska, aby ponuku prijal, pretože podľa neho prvé transakcie SpaceX musia byť financované z objednávky klienta a on by rád zaplatil dogecoinom.

Sun, ktorý je zároveň generálnym riaditeľom BitTorrentu, reagoval na Muskovo skoršie oznámenie. Elon v ňom prezradil, že jeho spoločnosť teraz akceptuje DOGE ako platbu za satelit „DOGE-1 to the Moon“. Musk vo svojom tweete uviedol, že DOGE bude prvou kryptomenou aj prvým mémom vo vesmíre.

Ako tvrdil miliardár, prvá cesta satelitu sa uskutoční v prvom štvrťroku 2022.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár