Justin Bons, zakladateľ Cyber ​​​​Capital, označil bitcoin za „jednu z najhorších kryptomien“

Zakladateľ a investičný riaditeľ kryptomenového fondu Cyber ​​​​Capital, Justin Bons, opísal bitcoin (BTC) ako „technicky jednu z najhorších kryptomien“. Nazval ho tiež „čisto špekulatívnym aktívom bez užitočnosti“. Svoje tvrdenie odôvodnil porovnaním prvej kryptomeny s inými digitálnymi aktívami, pričom zdôraznil jej nedostatočný technologický pokrok.

od Simona

Newsletter news

Justin Bons: „Bitcoin sa vracia späť“

Justin Bons včera na Twitteri otvorene kritizoval bitcoiny. Verí, že hodnotová ponuka siete bitcoinov sa už dávno zhoršila. Poukazuje tu na „rozbitý model dlhodobej bezpečnosti“, relatívne slabé ekonomické vlastnosti a nedostatočnú programovateľnosť a modifikáciu.

Bons je dôležitou postavou v prostredí kryptomien už mnoho rokov. Je zakladateľom jedného z najstarších európskych kryptomenových fondov Cyber ​​​​Capital, ktorý bol založený v roku 2016. Okrem toho je od roku 2014 považovaný za výskumníka digitálnych aktív na plný úväzok. Bons je navyše prevádzkovateľom uzlov v sieťach Bitcoin a Bitcoin Cash.

Hoci zakladateľ Cyber ​​​​Capital spočiatku v roku 2014 bitcoin tvrdo obhajoval, teraz verí, že „realita ukazuje, že BTC sa odvtedy dramaticky zmenil“. Tu poukazuje na rozhodnutie nezvyšovať limit veľkosti bloku, čo je „vážna odchýlka od pôvodnej vízie a účelu Bitcoinu“:

„Aj svet rástol. Pamätám si, že sa raz hovorilo, že BTC jednoducho prijme najlepšiu technológiu. Táto téza bola, samozrejme, úplne neúspešná, pretože BTC postráda inteligentné zmluvy, technológie ochrany osobných údajov alebo prielomy v škálovaní.

Bons jednoznačne neberie do úvahy druhú úroveň siete bitcoinov – Lightning Network. Je to jedno z najzrejmejších riešení problému škálovania siete, rýchlejších prevodov a nižších transakčných poplatkov.

Vo svojom prejave uvádza argument, že konkurenčné siete zvolili lepšie stratégie dizajnu tokenov a niektoré siete inteligentných zmlúv prijímajú mechanizmy na zníženie poplatkov. To však môže ovplyvniť zápornú mieru inflácie pre token:

„Ekonomické vlastnosti BTC sú tiež extrémne slabé, BTC konkuruje kryptomenám, ktoré dokážu dosiahnuť negatívnu infláciu, vďaka spaľovaniu poplatkov, vysokej kapacite a vysokej užitočnosti ako napríklad ETH po fúzii a alternatívy ako AVAX, NEAR a EGLD.“

Bitcoin

Pri ďalšom poukazovaní na nedostatok technologického pokroku alebo užitočnosti prvej kryptomeny Bons tvrdí, že BTC sa pre mnohých ľudí stal čisto špekulatívnym aktívom. V dôsledku toho podľa jeho názoru takíto ľudia pokračujú v investovaní „proti základným faktorom výnosov, užitočnosti a analýzy prípadov použitia“.

Nielen Bons je kritický voči BTC

Tvrdé vyhlásenie Justina Bonsa proti bitcoinu nie je prvýkrát, čo kľúčoví členovia komunity kryptomien kritizovali BTC a jeho sieť. V júni 2022 predseda čínskej siete Blockchain Service Network (BSN) Yifan pre Cointelegraph povedal, že „všetky neregulované kryptomeny vrátane bitcoinu tvoria Ponziho schému“.

Aj bývalá pokladníčka USA a teraz členka predstavenstva Ripple Rosa Riosová kritizuje BTC. V septembri minulého roka naznačila, že bitcoin je čisto špekulatívny nástroj v porovnaní s inými kryptomenami, ako je XRP, ktorý sa používa najmä na uľahčenie cezhraničných platieb.

Podľa pôvodných predpokladov mali byť Bitcoiny elektronické peniaze posielané peer-to-peer. Whitepaper prvej kryptomeny, ktorú napísal Satoshi Nakamoto, popisovala princípy jej fungovania. Pohľad verejnosti na BTC sa však postupom času zmenil a poprednú kryptomenu začali mnohí uznávať ako dlhodobú investíciu zameranú na ochranu kapitálu.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár