Juhokórejský súd zabavil spoluzakladateľovi Terry majetok v hodnote 104 miliónov dolárov

Južná Kórea zabavila majetok v hodnote 104 miliónov dolárov, ktorý patrí spoluzakladateľovi Terry. Rozhodnutie schválil okresný súd v Soule na základe žiadosti prokurátorov.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Spoluzakladateľ Terry príde o svoj majetok

Juhokórejské služby stále vyšetrujú prípad Terraform Labs. Takmer šesť mesiacov po oficiálnom zániku projektu zmrazili úrady krajiny aktíva v hodnote približne 104,4 milióna dolárov (140 miliárd wonov), ktoré patria spoluzakladateľovi Terry Shin Hyun-seongovi. Ten je podozrivý z nečestných činov, ktoré mu pomohli k takému veľkému majetku.

Rozhodnutie o zmrazení Shinovho majetku v hodnote viac ako 104 miliónov dolárov schválil súd v južnom Soule na základe žiadosti prokurátorov.

Okresný súd zmrazil uvedené finančné prostriedky až do ďalšieho vyšetrovania, informovali miestne médiá.

„Správy, že generálny riaditeľ Shin Hyun-seong predal LUNU na vrchole a dosiahol veľké zisky týmto spôsobom, alebo že zisky dosiahol inými nelegálnymi prostriedkami, nie sú pravdivé,“ povedal Shinov právny zástupca pre Cointelegraph.

Zabezpečenie finančných prostriedkov pred trestným stíhaním je spôsob, ako zabrániť Shinovi zbaviť sa finančných prostriedkov a spôsobiť investorom ešte väčšie finančné škody alebo straty.

Shina v súčasnosti vypočúva juhokórejská rozviedka. Okrem iného za nelegálny zisk z vydávania tokenov LUNA a TerraUSD (UST).

Juhokórejská prokuratúra ho 14. novembra predvolala na súd v rámci vyšetrovania krachu jeho firmy.

Crypto Nft GIF by Jæn

Je prípad politický?

V prvý novembrový týždeň prokurátori obvinili ďalšieho spoluzakladateľa Terry, Do Kwona, z manipulácie s cenou tokenu jeho projektu.

Je veľkým sklamaním, že kórejskí prokurátori sa naďalej snažia ohýbať zákon o kapitálových trhoch tak, aby vyhovoval ich činom, a presadzovať nepodložené nároky. Predchádzajúce súdne rozhodnutia a vyhlásenia kórejských finančných úradov vrátane FSC ukázali, že tokeny nie sú cenné papiere
– uviedol hovorca Terraform Labs v písomnom vyhlásení pre Cointelegraph.

Do Kwonovi právnici už skôr naznačili, že prípad bol politický a neprebehlo dôkladné vyšetrovanie.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár