Juhokórejské burzy chcú samoreguláciu trhu s kryptomenami

od Martin Tkáč

Miestne juhokórejské médiá potvrdili, že päť najväčších búrz s kryptomenami v krajine spustí spoločný poradný orgán. To sa má uskutočniť v druhej polovici roku 2022.

NEWSLETTER okrypte.sk
Južná Kórea tlačí na samoreguláciu?

Rozhodnutie nasleduje po kolapse ekosystému Terra, ktorý viedol ku krachu kryptomeny. Upbit, Bithumb, CoinOne, Cobit a Gopax sa teraz spoločne zaviazali zabrániť takýmto tragickým udalostiam.

Orgán, ktorý plánujú zriadiť, bude údajne zahŕňať generálnych riaditeľov všetkých piatich búrz. Bude rozdelená do sektorov podpory transakčných procesov, dohľadu nad trhom a monitorovania súladu.

Firmy sa zaoberajú „obnovením integrity trhu s virtuálnymi aktívami a ochranou investorov“ stanovením a zlepšením priemyselných štandardov. V podstate to znamená, že napríklad rozhodnutie juhokórejských búrz stiahnuť niektoré kryptomeny z obchodovania bude prijaté spoločne. Ide teda o formu samoregulácie odvetvia.

Pripomeňme, že od júla bude reklama produktov súvisiacich s kryptomenami v Južnej Kórei vyžadovať pridanie investičného varovania do propagácie.

Na druhej strane, do septembra, poradný orgán vytvorí určitý „varovný systém“ pre kryptomeny a kritériá na odstránenie nespoľahlivých projektov z trhu. V prípade ďalšieho incidentu podobného altcoinu Terra sa rozhodne o pozastavení vkladov a výberov podozrivých kryptomien. Okrem toho má pribudnúť systém auditov cenových ponúk a hodnotenia rizík súvisiacich s danou kryptomenou.

samoregulacia v korei

Každý sektor orgánu zhromaždí odborné názory prostredníctvom seminárov a prípadových štúdií.

Firmy sa chcú starať aj o vzdelávanie. Už v januári 2023 si noví investori na trhu budú pravdepodobne musieť pozrieť relevantné vzdelávacie videá predtým, ako vôbec investujú do kryptomien.

kryptomeny v Južnej Kórei

Binance sa pripája k juhokórejským burzám

Pokiaľ ide o kolektívne rozhodovanie juhokórejských búrz, poprední hráči už napríklad stanovili dátum stiahnutia litecoinov zo svojich platforiem. Ide o výsledok integrácie kryptomeny s technológiou MimbleWimble Extension Blocks (MWEB), ktorá zvyšuje súkromie pri prevodoch.

Oznámenie z 13. júna tiež poznamenalo, že „Binance nebude podporovať vklady a výbery litecoinov (LTC), ktoré využívajú funkciu MimbleWimble Extension Blocks (MWEB).

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár