Juhoafrický reťazec supermarketov akceptuje kryptomeny

Juhoafrický reťazec supermarketov a National Children's Advocacy Center sú najnovšími organizáciami, ktoré prijímajú platby v kryptomenách.

od Simona

Newsletter news

Juhoafrický reťazec supermarketov akceptuje kryptomeny

Jeden z najväčších reťazcov supermarketov v Južnej Afrike – Pick n Pay, umožnil zákazníkom platiť kryptomenami vrátane BTC. V ponuke je 39 predajní spoločnosti rozmiestnených po celej republike.

Pick n Pay spomenuli novú možnosť platby pred niekoľkými mesiacmi, keď ju vyskúšali v desiatich svojich obchodoch. Služba je teraz plne aktívna na takmer 40 miestach.

Spoločnosť nadviazala spoluprácu s Electrum a CryptoConvert. Zákazníci môžu platiť za nákupy potravín pomocou Bitcoin Lightning. Spoločnosť vysvetlila, že „transakcia je taká jednoduchá a bezpečná, ako priloženie debetnej alebo kreditnej karty“.

„Zákazníci naskenujú QR kód z aplikácie a v momente uzatvorenia transakcie akceptujú prevodník mien na svojom smartfóne. Servisný poplatok za každú transakciu je minimálny, zákazníka stojí v priemere 70 centov a celé to trvá menej ako 30 sekúnd“

Carel van Wyk, zakladateľ CryptoConvert, presviedča médiá, že trh s kryptomenovými platbami v Južnej Afrike je stále v rannom štádiu vývoja. Kryptomeny sa však už stali veľmi populárnymi medzi miestnym obyvateľstvom a takéto pohyby v maloobchodnom reťazci môžu podporiť adopciu.

Black Friday Shopping GIF

Ďalšou organizáciou, ktorá uznala kryptomeny ako možnosť platby je National Children’s Advocacy Center. Nadácia sa spája s Giving-Blocks, aby sa stala prvou neziskovou organizáciou v Huntsville, ktorá akceptuje darovanie digitálnych aktív. Ide o približne 90 digitálnych aktív vrátane bitcoinu a etherea. Subjekt poznamenal, že tí ktorí uprednostňujú darovanie v kryptomene, môžu počítať s daňovými výhodami.

„Pre nás je to peňažný dar, ktorý sa mení na hodiny terapie pre deti, hodiny pre rodičov a lekárske vyšetrenia. Premieňa sa na nádej, uzdravenie a spravodlivosť pre deti, ktorým ublížili ľudia, ktorí sa o ne mali starať,“ povedala koordinátorka projektu Hannah Alderson.

Hotel Palazzo Versace Dubaj

Stojí za zmienku, že hotel Palazzo Versace Dubai v septembri vstúpil do spolupráce s Binance, aby umožnil hosťom platiť za pobyt, stravu a SPA služby v BTC, ETH a BNB.

„Schopnosť Palazzo Versace prijímať platby virtuálnymi aktívami odráža, ako je dubajský pohostinský priemysel v popredí inovácií, keďže sa presúvame do digitálneho sveta,“ povedal Nadeem Ladki, riaditeľ rozvoja podnikania v Binance v tomto regióne sveta.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár