JPMorgan vstupuje do sveta Decentralandu

Wall Street banka JPMorgan otvorila salón v Decentralande. Stal sa tak prvým veriteľom, ktorý sa objavil v metaverse.

od Simona

JPMorgan v metaverse

Okrem otvorenia Onyx showroomu (názov odkazuje na bankový balík služieb založený na ethereu), JPMorgan tiež vydala správu analyzujúcu, ako môžu podniky využívať metaverse.

„Zákazníci, majú veľký záujem dozvedieť sa o metaverse viac,“  povedala Christine Moy, vedúca oddelenia kryptomien a metaversa v JPMorgan.

Vďaka minuloročnému rozšírenému prijatiu aktív, ako je NFT, došlo v poslednom čase v metaverse k veľkému pokroku. Napríklad v januári spoločnosť Samsung otvorila verziu svojho obchodu so sídlom v New Yorku v Decentralande. V novembri Barbados zriadil veľvyslanectvo v metaverse v Decentralande.

JPMorgan vo svojej správe začína svoje hodnotenie „metanomiky“ konštatovaním, že priemerná cena virtuálneho pozemku sa v druhej polovici roku 2021 zdvojnásobila a vyskočila zo 6 000 USD v júni na 12 000 USD v decembri na štyroch hlavných metaverse Web 3.0 stránkach: Decentraland, The Sand, Somnium Space a Cryptovoxels.

Postupom času sa na trhu s virtuálnymi nehnuteľnosťami môžu objaviť služby podobné tým vo fyzickom svete, vrátane úverových, hypotekárnych a nájomných zmlúv.

Dodal, že do hry by mohol vstúpiť decentralizovaný finančný manažment (DeFi) a že namiesto tradičných finančných firiem by to mohli byť decentralizované autonómne organizácie (DAO).

Haim Israel z Bank of America tvrdí, že metaverse posilní prijímanie kryptomien

Ako sme sa dočítali v správe, výhody prinesie aj práca v metaverse, čo poukazuje na množstvo zábavných spoločností, ktoré vstupujú do virtuálneho sveta. Ďalšie veľké náklady budú pravdepodobne v reklame, uviedla banka s odvolaním sa na predpoveď, že výdavky na reklamu v hre do roku 2027 dosiahnu 18,41 miliardy dolárov.

Veríme, že existujúci virtuálny herný priestor (každý virtuálny svet s vlastnou populáciou, HDP, hernou menou a digitálnymi aktívami) má prvky, ktoré zodpovedajú existujúcej globálnej ekonomike.
To je miesto, kde naše dlhodobé kľúčové kompetencie v oblasti cezhraničných platieb, výmeny meny, vytvárania finančných aktív, obchodovania a úschovy, ako aj naše rozsiahle spotrebiteľské predmostie, môžu hrať dôležitú úlohu v metaverse.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár