JPMorgan a Visa prepájajú svoje súkromné ​​blockchainové siete, aby zefektívnili globálne platby

Spoločnosť JPMorgan sa spojila so spoločnosťou Visa s cieľom zefektívniť globálne platby pomocou ich súkromných sietí blockchain, Liink a B2B Connect.

od Simona

Newsletter news

Blockchain JPMorgan

Liink, predtým známy ako Medzibanková informačná sieť, spustila JPMorgan v roku 2017. Cieľom bolo uľahčiť cezhraničné prevody. Úspech globálnych platieb závisí od koordinácie korešpondenčných bánk medzi časovými pásmami a menami. Tieto inštitúcie zvyčajne používajú systém zasielania správ SWIFT.

Confirm je zase produkt Liink na overenie informácií o účte. Zabezpečuje, aby strany transakcie poskytli skutočnú identitu a správne informácie. Liink je ponúkaný prostredníctvom Onyx, blockchain divízie a platobnej infraštruktúry JPMorgan.

blockchain

Náklady na neúspešné platby

Podľa JPMorgan stoja neúspešné platby globálnu ekonomiku 118 miliárd dolárov ročne. Až 66 % z nich je spôsobených nesprávnymi informáciami o účte. Confirm predpovedá, že čoskoro overí údaje z 3 500 bánk, ktoré pokrývajú viac ako 2 miliardy účtov. Okrem zníženia počtu neúspešných platieb spoločnosť Confirm sľubuje zníženie množstva podvodných aktivít. Bude to možné vďaka dodatočným potvrdeniam, že adresát je vlastníkom bankového účtu, na ktorý sú prostriedky prevedené.

Cezhraničný platobný produkt Visa pre finančné inštitúcie a firemných zákazníkov, B2B Connect, prijal funkciu Confirm na overenie informácií o účte. JPMorgan tiež oznámila, že Deutsche Bank sa pripája ako zakladajúci člen produktu, aby usmernila svoju strategickú expanziu. Rozšírenie prišlo krátko po tom, čo sa k Visa B2B Connect pripojila aj kanadská finančná inštitúcia TD Securities, aby zvýšila škálovateľnosť cezhraničných platieb.

Sieť uľahčuje transakcie medzi bankami zjednodušením medzinárodných firemných cezhraničných platieb. Vďaka lepšej viditeľnosti a predvídateľnosti toku transakcií vytvára Visa B2B Connect ziskovejšie medzinárodné transakcie. Výrazne sa zlepšuje aj transparentnosť poplatkov, presnosť transakcií a pomoc spoločnostiam pri riadení cash flow a efektívnosti vysporiadania.

JPMorgan tiež oznámila, že má v úmysle získať viac bánk, aby spolupracovali na vytvorení alternatívneho platobného systému k SWIFT. Služba má byť plne funkčná v 10 krajinách do konca roku 2022 a v ďalších 30.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár