JPMorgan pomáha nepriamo investovať do kryptomien

od Martin Tkáč

Americký gigant investičného bankovníctva JPMorgan údajne umožňuje svojim finančným poradcom sprostredkovať svojim klientom investovanie do fondov založených na kryptomene. Jedná sa o veľký prielom v prístupe banky k digitálnym menám. Pred niekoľkými rokmi považoval Dimon ktorý spoločnosť vedie BTC za podvod.

JPMorgan a kryptomeny

Vyššie uvedená správa sa údajne objavila v internom memorande spoločnosti v ktorom sa uvádza, že jej klienti môžu teraz obchodovať s piatimi rôznymi fondmi založenými na kryptomene. Jedná sa o produkty subjektov, ako je napríklad Grayscale Investments.

Klienti JPMorgan preto môžu teraz za predpokladu, že sú mediálne správy pravdivé investovať do kryptomien prostredníctvom piatich trustov: Grayscale Bitcoin Trust, Grayscale Bitcoin Cash Trust, Grayscale Ethereum Trust, Grayscale Ethereum Classic Trust a Osprey Bitcoin Trust.

Čo je dôležité, poradcovia banky môžu iba postupovať podľa pokynov svojich klientov týkajúcich sa nákupu a predaja kryptoproduktov, hoci by ich nemali priamo odporúčať.

JPMorgan sa k veci oficiálne nevyjadruje.

Kryptomeny JPMorgan

Dimon kryptosceptik, ktorý je presvedčený o BTC?

Generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon sa preslávil v roku 2017 tvrdením, že kryptomeny sú podvod. Nielen to, dodal, že prepustí každého zamestnanca, o ktorom zistil, že investuje do BTC. Prekvapivo neskôr priznal, že jeho dcéra investovala do kryptomeny.

Na oplátku v máji tohto roku Dimon zopakoval, že stále sa osobne nezaujíma o bitcoin a to napriek skutočnosti, že sa jeho spoločnosť snaží založiť bitcoinový fond.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár