Generálny riaditeľ JPMorgan opäť útočí na bitcoin

JP Morgan hľadá odborníkov na metaverse, fintech a kryptomeny

JP Morgan Chase hľadá odborníkov na Web3. Má v úmysle vytvoriť tím zodpovedný za otázky súvisiace s fintech, metaverse a kryptomenami.

od Simona

Newsletter news

JP Morgan Chase hľadá zamestnancov

Investičná banka hľadá zamestnancov cez LinkedIn na voľné miesto viceprezidenta a manažéra rozvoja platieb. Medzi požiadavky na ľudí, ktorí sa uchádzajú o nové pozície, patrí napríklad ochota spolupracovať s priemyselnými regulátormi alebo primerané technické znalosti. Okrem toho je vítaný proaktívny prístup k zákazníkom. Vyžaduje si to aj schopnosť spolupracovať s mnohými internými partnermi banky s cieľom vyvíjať riešenia šité na mieru potrebám jej klientov.

Okrem toho JP Morgan zdôraznil, že potrebuje zamestnancov, ktorí by boli schopní pomôcť uviesť spoločnosť na trh kryptomien, metaverse a fintech. Nový viceprezident a manažér majú okrem iných identifikovať nové platobné príležitosti v týchto sektoroch.

Metaverse

JP Morgan a kryptomeny

Pripomeňme, že generálny riaditeľ banky Jamie Dimon je známym odporcom bitcoinu. Opakovane vyjadril svoju skepsu voči aktívam v kryptomenách. Preto sú všetci prekvapení touto náhlou zmenou firemnej politiky. JP Morgan Chase sa zdráhal prijať kryptomeny. Prejavil však veľký záujem o metaverse. Začiatkom roka 2022 banka zverejnila správu, v ktorej predpovedá, že toto odvetvie by sa mohlo rozrásť na biliónový trh.

Neochota banky ku kryptomenám vzhľadom na postoj vedenia spoločnosti neprekvapuje. Napríklad hlavný stratég banky David Kelly informoval investorov do kryptomien o blížiacej sa recesii a volatilite s tým, že by sa mali svojich BTC zbaviť.

Generálny riaditeľ Jamie Dimon tiež vždy opisoval bitcoiny ako bezcenné. Dokonca varoval investorov pred pridávaním digitálnych aktív do svojich investičných portfólií. Pred jedenástimi mesiacmi povedal, že BTC nemá žiadnu hodnotu, ale je zlato pre… bláznov. Dimon následne dodal, že by bol radšej, keby regulátori podnikli kroky proti kryptomenám, než aby ich posilnili.

Dodajme, že v roku 2017 sa vyslovene vyjadril, že prepustí každého zamestnanca, ktorý investuje do bitcoinov. Zaujímavé je, že čoskoro sa ukázalo, že kryptomeny kúpila jeho vlastná dcéra.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár