Jordan Peterson sa vo svojom novom podcaste pýta: Sú bitcoiny budúcnosťou peňazí?

od Martin Tkáč

Jordan Peterson zverejnil podcast s názvom „Bitcoin: budúcnosť peňazí?“ Hostil ľudí, ktorí poznajú tému kryptomien, vrátane Johna Vallisa, Der Gigiho, Richarda Jamesa a Roberta Breedloveho.

Jordan Peterson o BTC

Jordan Bernt Peterson je renomovaný kanadský klinický psychológ, profesor psychológie na univerzite v Toronte, ktorý sa zaoberá psychológiou ideológie, náboženstva, osobnosti, vedomia a totalitných systémov. Je známy pomerne kontroverznými názormi.

Nás však zaujíma, čo si Peterson myslí o kryptomenách. Teraz publikoval podcast s názvom „Bitcoin: budúcnosť peňazí?“

Jordan Peterson uvádza „Bitcoin: budúcnosť peňazí?“

V šou známy psychológ povedal, že bitcoin je „veľmi zaujímavý nápad“. Povzbudil svojich návštevníkov, aby predstavili svoje názory na hodnotu, ktorú BTC prináša spoločnosti.

Takže bitcoin je úplne transparentný. Neexistuje viac centralizované oprávnenie. Nedá sa to zlomiť. Nedá sa ukradnúť. Nepodlieha žiadnej forme výslovnej administratívnej kontroly – povedal tento známy psychológ.

Peterson sa svojich návštevníkov tiež opýtal, čo považujú za mínusy bitcoinu. Odvolal sa na obavy Elona Muska, ktorý sa obáva vplyvu ťažby kryptomien na životné prostredie.

Je zaujímavé, že hostia programu zistili, že energia potrebná na udržanie siete bitcoinov stojí za to, aby kryptomena mohla naďalej fungovať.

„Bez ohľadu na to, aká energia sa používa na výrobu bitcoinov a údržbu systému, by mala byť kompenzovaná zvýšenou účinnosťou každého systému, ktorý používa bitcoin ako transakčné zariadenie,“ uzavrel Peterson.  A tak bude existovať čistý energetický zisk, nie čistá energetická strata, ak to vypočítate holisticky, pre celý systém. Je preto chybou pozerať sa na náklady na generovanie bitcoinov bez toho, aby sa zohľadňovala účinnosť, ktorú by bitcoiny produkovali, dodal.

Skoršie vyhlásenia Petersona

Peterson už pri mnohých príležitostiach verejne diskutoval o dôležitosti technológie blockchain. Napríklad v rozhovore s Grantom Blaisdellom v januári 2020 uviedol, že: „Existuje veľa problémov, ktoré tento nový systém rieši, ale môžete si byť sakramentsky istí, že bude množstvo problémov, ktoré tento systém prinesie. “

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár