Jordan Peterson kúpil BTC, aby sa ochránil pred infláciou

od Martin Tkáč

Jordan Peterson, klinický psychológ a známy YouTuber urobil rozhovor s autorom The Bitcoin Standard, Dr. Saifedean Ammous. Hovorili o výhodách bitcoinu a o tom, ako môže popredná kryptomena pomôcť v nadchádzajúcich časoch rastúcej inflácie.

Je anonymná povaha Satoshi Nakamota problém?

Peterson nastolil tému anonymného tvorcu BTC, Satoshi Nakamota. Vyjadril svoje obavy z toho, ako mohla záhadná osoba z ničoho nič vytvoriť takýto projekt a spýtal sa Ammousa, prečo by ľudia tomuto konceptu mali veriť.

Ten vysvetlil, že Nakamotova anonymita nie je problémom, pretože posilňuje decentralizovanú povahu základnej kryptomeny. Okrem toho mnohé ďalšie vynálezy, ktoré dnes verejnosť využíva, majú neznámych tvorcov:

Koleso používate každý deň, ale neviete, kto to koleso vynašiel, a my používame veľa vecí každý deň nie preto, že veríme človeku, ktorý ich vynašiel, ale preto, že majú osvedčené výsledky.

Dr. Ammous tiež tvrdil, že bitcoin je lepšou verziou zlata, pretože ľudia sa nemusia obávať, či minca skutočne obsahuje drahý kov. Digitálne aktívum je tiež plne transparentné a každý si môže pozrieť každú jednu transakciu.

Ammous potom vysvetlil, prečo je BTC tým správnym finančným nástrojom proti inflácii:

Bitcoin je v podstate najsilnejšia obranná technológia proti inflácii. Ide o obrovský kvantový skok v peňažnej technológii ako ochrana hodnoty pred predátorstvom a infláciou. Myslím si, že je to prirodzené pre každého, kto je produktívny a chce si zachovať svoju hodnotu aj v budúcnosti.

Bitcoin profituje v krajinách s hyperinfláciou

Autor knihy „The Bitcoin Standard“ tiež uviedol, že bitcoin by mohol byť výhodný najmä v krajinách s hyperinfláciou, kde sa fiat peniaze začnú prudko znehodnocovať v dôsledku dôsledkov pandémie COVID-19.

Podľa jeho analýzy najmiernejšiu infláciu 6 – 7 % pravdepodobne zažijú USA, Švajčiarsku, Dánsku a Švédsku. To znamená, že ľudia môžu v najbližších desiatich rokoch stratiť polovicu hodnoty svojich peňazí.

Peterson krátko po rozhovore priznal, že sa od doktora Ammousa veľa naučil. Preto kúpil ďalší BTC.

Môj veľmi príjemný rozhovor s Dr. @jordanbpeterson na bitcoine, fiat, časová preferencia a oveľa viac!
Ďakujem veľmi pekne, Dr Peterson! 

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár