Jordan Belfort vstupuje na trh NFT

od Martin Tkáč

Jordan Belfort, známy aj ako Vlk z Wall Street, sa pridal k NFT. Zaraďuje sa tak k ďalším celebritám, ktoré tento segment blockchainového trhu očaril – Toma Bradyho, Stephena Curryho, Eminema a Paris Hilton.

Jordan Belfort má záujem o NFT

Belfort vyjadril svoj záujem o NFT v nedávnom tweete. Je trochu zaujímavé a možno aj znepokojujúce, že Vlk z Wall Street sa zaujíma o digitálne aktíva. Je to kvôli jeho minulosti. A nejde len o to, že nesie imidž burzového podvodu, ale aj o to, že už predtým kritizoval bitcoin.

V roku 2018, keď väčšina tokenov a kryptomien bola na medvedom trhu a bitcoin stratil viac ako polovicu svojej dolárovej hodnoty za mesiacc, Belfort poukázal na svoju skoršiu kariéru a povedal, že trh BTC mu pripomenul časy, keď on a jeho spoločnosť podvádzali ľudí.

Ba čo viac, povzbudil investorov, ktorí chceli kúpiť BTC (z dnešného pohľadu vieme, že by sa rozhodli správne), aby sa vzdali nákupu kryptomeny.

Všetko sa zmenilo začiatkom tohto roka. Belfort zrazu zmenil názor. Prešiel od predpovedania bitcoinu k zániku k predpovedaniu jeho budúcej ceny. A stavil na úrovne hodné hodlera – 100 000 dolárov.

Aký je dôvod tejto zmeny? Ako sám vysvetlil, pandémia COVID-19 a následné kroky globálnych vlád úplne zmenili jeho názor na tento digitálny zdroj.

Po jeho poslednom tweete, po ktorom si zmenil aj profilovú fotku, aby do nej zahrnul aj módu NFT, sa zdá, že okrem bitcoinu verí aj tzv. nekonvertibilné aktíva.

V tweete napísal:

WOW! MILUJEM NFT!

WOW! MILUJEM NFT TWITTER! A TERAZ, KEĎ SOM TU, SKUTOČNE NEODCHÁDZAM!
gn

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár