Joe Rogan prijal vklad 100 000 $ v bitcoine. Známy komik vo svojom programe propaguje kryptomeny

od Martin Tkáč

Joe Rogan, podcaster a úspešný komik v USA, dostal 100 000 dolárov v BTC. Ďalší komik, Ari Shaffir, uviedol: „Joe dostal zmluvu na viac ako 100 000 dolárov.“ „Všetko je v BTC,“ dodal Rogan.

Joe Rogan prijíma bitcoiny

Rogan už v minulosti vo svojej relácii spomenul bitcoin. Obhajoval kryptomenu a tvrdil, že nejde o finančnú pyramídu, ako ju chcú vidieť jej kritici. V epizóde z februára 2019 s Twitterom a generálnym riaditeľom Square Jackom Dorseym Joe povedal, že „jednou z najúžasnejších vecí na Square’s Cash App je, že ju môžete použiť na nákup a predaj bitcoinov.

Rogan sa tiež spýtal, či by Dorsey povolil na platforme nakupovať a predávať aj iné kryptomeny okrem bitcoinu. Vedúci Square potom vysvetlil, ako sa BTC stane natívnou menou na internete a čo by mohlo urobiť z Bitcoinu globálny uchovávateľ hodnoty a rezervné aktívum pre vlády.

Počas tejto epizódy s Dorsey – Rogan, možno po prvýkrát od svojich predchádzajúcich podcastov s evanjelizátorom BTC Andreasom Antonopoulosom, vážne hovoril o bitcoine ako o prelomovej technológii.

„Toto je ďalší krok k novému spôsobu robenia vecí,“ poznamenal vtedy.

V minulosti tiež citoval iných podporovateľov BTC, ako je Max Keizer.

Stojí za to dodať, že mnohí pozorovatelia americkej politickej scény sa domnievajú, že Rogan vo veľkej miere pomohol k propagácii Andrewa Yanga, amerického politika, ktorý nedávno bojoval za starostu New Yorku. Je tiež známy tým, že propaguje BTC a požaduje, aby USA vytvorili právne predpisy priaznivé pre blockchain.

Fakt, že Rogan prijal platbu v BTC, môže inšpirovať k podobným veciam aj ďalšie celebrity, umelcov či politikov. Odhaduje sa, že jeho podcast osloví viac ako 11 miliónov ľudí. Je to zároveň top program tohto typu na webe.

Ostáva len dúfať, že Rogan bude naďalej propagovať bitcoin a pomôže ostatným pochopiť zásadné rozdiely medzi BTC a inými kryptomenami a fiat menami.

zdroj: beincrypto.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár