Joe Biden priznal, že je znepokojený tým, že Elon Musk kúpil Twitter

Americký prezident Joe Biden pricestoval do Chicaga. Počas svojho prejavu sa zmienil o kúpe Twitteru Elonom Muskom.

od Simona

Newsletter news

Joe Biden hovorí o Muskovi, ktorý kúpil Twitter

V USA prebieha predvolebná kampaň. Jej hlavnými témami sú inflácia a potraty. Znie to povedome? Až teraz, po tom čo Musk kúpil Twitter – sa k tomu dostala otázka sociálnych médií.

Význam platforiem sociálnych médií na politickej scéne nemožno podceňovať. Do verejnej diskusie v USA sa dodnes vracia téma používania Facebooku v kampani Donalda Trumpa. Teraz je nepochybné, že sa Twitter stal majetkom jedného z najbohatších ľudí na svete.

Biden prišiel s vyššie uvedenou témou, keď sa zúčastnil stretnutia v Chicagu. Povedal, že má obavy, že Elon Musk kúpil platformu, „ktorá šíri lži po celom svete“.

Prezident tiež zdôraznil nedostatok dohľadu na Twitteri.

„Nie sú tam žiadni redaktori. Ako očakávame, že deti budú schopné pochopiť, čo je v stávke,“ povedal.

Jimmy Fallon Politics GIF

Biely dom sa obáva Muskových činov

Už skôr, ako informovala agentúra Bloomberg, sa administratíva Bieleho domu začala zaoberať konaním šéfa SpaceX – tak v prípade Starlinku, ako aj Twitteru. Americké úrady sa údajne obávajú, že Muskov priateľský vzťah s niektorými politikmi môže predstavovať hrozbu pre národnú bezpečnosť.

Pripomeňme, že zakladateľ spoločnosti Tesla nedávno predpokladal ukončenie vojny na Ukrajine. Ponúkol však podmienky, ktoré boli pre Kyjev hanebné. Chcel uskutočniť referendum v regiónoch Ukrajiny, ktoré prevzalo Rusko, no pod dohľadom OSN. Okrem toho by svet uznal, že Krym patrí Rusku. Samotná Ukrajina by zostala neutrálna (čo mimochodom nie je v záujme USA).

Nie je jasné, či boli Muskove návrhy inšpirované Rusmi, no vyzerali tak. Sám miliardár poprel aj správy o tom, že by sa s Vladimirom Putinom stretol skôr a diskutoval s ním o situácii vo východnej Európe.

Zaujímavosťou je, že na začiatku vojny Musk sprístupnil Ukrajine internet prostredníctvom systému Starlink. V tomto kontexte prekvapivo vyzerajú aj jeho nedávne tweety.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár