Joe Biden podpísal zákon o infraštruktúre

od Martin Tkáč

Prezident Joe Biden podpísal zákon o infraštruktúre, ktorý zaväzuje spoločnosti zaoberajúcu sa kryptomenami hlásiť prevody finančných prostriedkov v digitálnych menách. Nové predpisy už dlho vzbudzujú veľké kontroverzie.

Joe Biden podpísal zákon o infraštruktúre

Prezident Joe Biden v pondelok na ceremónii pred Bielym domom podpísal zákon o infraštruktúre. Súvisí s investíciami v celkovej výške 1 bilión dolárov. Iniciatíva viacerých strán má za cieľ poskytnúť financovanie ciest, mostov, prístupu na internet, solárnych panelov, nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá a ďalších veľkých infraštruktúrnych projektov.

Problémom je, že nový zákon môže tvrdo zasiahnuť trh s kryptomenami. Po jeho vyriešení zavádza prísnejšie regulácie pre firmy z priestoru digitálnych aktív a rozširuje požiadavky na reporting. Transakcie v digitálnej mene presahujúce 10 000 USD bude potrebné nahlásiť úradu IRS. Skupina senátorov navrhla novelu tohto zákona, ktorou sa mohli eliminovať negatívne dopady ustanovení, no ich návrh nebol schválený.

Kongresman Pat Toomey kritizoval novú legislatívu ako „príliš drahú, príliš expanzívnu, príliš neplatenú a príliš ohrozujúcu inovatívnu ekonomiku kryptomien.“ Požiadavku na podávanie správ označil za možno „neuskutočniteľnú„. Má pravdu, pretože špecifickosť blockchainu vylučuje možnosť registrácie toho, kto v súčasnosti uskutočnil prevod v BTC alebo altcoinoch.

Politické skutky

Je možné, že nový zákon zmení americkú politickú scénu. Shannon Bray, liberálny a senátorský kandidát v Severnej Karolíne, teraz vyzýva voličov, aby „zvolili zástupcov priateľských voči kryptomenám“.

Pripomeňme, že v USA nedávno vznikla Forward Party, nová skupina Andrewa Yanga, ktorá má v úmysle bojovať okrem iného pre rozvoj trhu s kryptomenami a blockchainom.

Senátori Ron Wydena a Cynthia Lummis už skôr požadovali zmenu zákona. Obaja chceli zmeniť požiadavky na daňové vykazovanie tak, aby sa „nevzťahovali na ľudí vyvíjajúcich blockchain technológiu a peňaženky“.

Kurz bitcoinu reagoval na Bidenovo rozhodnutie negatívne. V priebehu 24 hodín stratil cca 8 % svojej hodnoty. Dnes stojí 1 BTC 60 600 dolárov.

xdroj: beincrypto.pl, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár